Yüzünüzü fırçayla temizleyip canlandırın

Giriş Tarihi: 14.3.2015
Yüzünüzü fırçayla temizleyip canlandırın

Tam bir cilt temizliği için sadece yıkamak yetmez. Derinlemesine temizlik ve sağlıkla parlayan bir cilt için arındırıcı bir fırça kullanmanız şart

Günümüz dünyasında cildin daha derin bir temizliğe ihtiyacı vardır. Modern yaşamın etkileri artık tüm yaşlarda, tüm cilt tipleri ve renklerinde belirgin bir şekilde görülüyor. Büyük bir şehirde yaşamıyor olsak bile günümüzdeki yüksek kirlilik oranları dikkate alındığında, yüzümüzü sadece basitçe elle yıkamak, gerçek anlamda bir temizlik için yeterli olmuyor. Oysa sağlıklı bir cilde kavuşmanın ilk şartı, cildin derinlemesine temizlenmesi ve gözeneklerin arınmasıdır. Birkaç yıldır Türkiye pazarına giren yüz temizleme fırçaları, cildimizi kirlerden kolaylıkla arındırabiliyor. Geçtiğimiz Ocak ayında satışa sunulan ve Clinique dermatologlarının İsviçre'deki laboratuvarlarda geliştirdiği temizleme fırçası Clinique Sonic Sistem Arındırıcı Temizleme Fırçası; kısa sürede büyük ilgi gördü.

DUŞTA DA KULLANABİLİRSİNİZ
Özel eğimli oval fırça başlığı ve iki farklı kıl yapısı sayesinde hedefli temizlik sağlayan fırçanın üst kısmında yer alan yeşil kıllar, yağlanmaya yatkın olan T-bölgesi ve burun çevresinde daha etkili bir temizlik sağlarken, daha yumuşak kıllara sahip olan beyaz kıllar ise yanak ve alın gibi geniş ve hassas bölgeleri temizlemek için özel olarak tasarlanmış. Aynı zamanda Clinique markasının 3 Adımlı Cilt Bakım Sistemi ile birlikte kullanıldığında çok daha etkili sonuç verdiği, sağlık ışıltısı kazandırdığı, gözenekleri arındırdığı, cildin daha pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm kazandığı klinik olarak kanıtlanmış. Ayrıca fırçayı, su geçirmez özelliği sayesinde duşta bile kolayca kullanabilirsiniz.

TÜM CİLT TİPLERİNE UYGUN
Cildi temizleme, arındırma ve nemlendirme basamaklarından oluşan bu basit ve etkili sistem, cilt bakımındaki rutinleri değiştirerek yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabilecek eşsiz bir teknolojiye sahip olan Clinique Sonic Sistem Arındırıcı Temizleme Fırçası, benzerlerinden farklı olarak hassas ve etkili bir temizlik sağlıyor. Oval bir şekle sahip olan fırça yapısı, cildin ulaşılması en zor olan bölgelerinde bile etkili temizlik sağlamak amacıyla özel olarak geliştirilmiş. Bu özel fırça yapısı sayesinde burun kenarlarından alın ve çene bölgesine kadar tüm cilde rahatlıkla etki ediyor. Clinique Sonic Sistem Arındırıcı Temizleme Fırçası, derinlemesine ve hassas cilt temizliğini titreşimli teknolojisi ile gerçekleştiriyor. Cilde nazikçe ve etkili bir şekilde masaj yapmayı sağlayan bu titreşim sistemi, ciltte hapsolmuş kirleri temizleyerek tıkanmış gözenekleri açıyor, gözenekli görünümü yok etmeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda cildi yumuşatıyor ve pürüzlerden arındırıyor. İlk kullanımda yalnızca 30 saniye ile başlamanızı öneren Clinique dermatologlarının fırçaya eklediği bir diğer özellik ise otomatik kapanma özelliği. 30 saniye sonunda otomatik olarak kapanan fırçanın, cildin alışmasıyla birlikte bir dakikalık kullanımlarla günde iki defa uygulanması tavsiye ediliyor. Tek seferde üç saatlik kullanım süresi sağlayan Arındırıcı Temizleme Fırçası'nın pili zayıfladığında fırça üzerinde bulunan LED uyarı lambası devreye giriyor. Arındırıcı temizleme fırçalarından en etkili sonucu alabilmek için fırçayla birlikte kullanılan temizleme jeline ayrıca önem vermek gerekiyor. Fırça, Clinique Foaming Facial Soap Yüz Temizleme Köpüğü ile birlikte uygulandığında cildi canlandıracak eşsiz bir cilt bakım deneyimi sunuyor. Clinique Dramatically Different Nemlendirici Losyon+/Jel ya da Krem de cildin nemini artırıyor. Fırçanın tavsiye edilen perakende satış fiyatı 399 TL. Clinique Ürün Geliştirme Müdürü Janet Pardo, ürünle ilgili soruları yanıtladı…

Fırçanın, neden özellikle Clinique Yüz Temizleme ürünleriyle birlikte kullanılmasını öneriyorsunuz?
Clinique Yüz Temizleme ürünleri farklı cilt ihtiyaçları için, tüm cilt tiplerine özel olarak geliştirilmiştir. Sonic Sistem Arındırıcı Temizleme Fırçası cildi kirden, yağdan ve makyajdan arındırmaya yardımcı olmak için özel olarak Clinique Sonic Foaming Facial Soap Yüz Temizleme Köpüğü, Clinique Likit Yüz Temizleme Jeli ve Clinique Kalıp Yüz Temizleme Sabunuyla birlikte çalışması için yaratılmıştır.

Fırça gece mi, gündüz mü kullanılmalıdır?
Akşamları kullanmanızı öneriyoruz çünkü fırça cilt üzerinde gün içinde biriken kir, yağ ve makyajdan cildi arındırmaya yardımcı olur. Cildi özel olarak gece bakımına hazırlar. Cilt daha etkili temizliğe alışmaya başladıkça fırçanın kullanımını gece ve gündüz olmak üzere günde ikiye çıkarabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzünüzü fırçayla temizleyip canlandırın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN