neden uyutuluyor?

Giriş Tarihi: 16.3.2015 15:16 Güncelleme Tarihi: 16.3.2015 15:21
İbrahim Tatlıses neden uyutuluyor?

9 Mart'ta Amerika'da beyin ameliyatı geçiren uyutulmaya devam ediyor.

Beyin cerrahı Gökhan Özçınar, telefonla bağlandığı 2.Sayfa programında Tatlıses'in ameliyatını değerlendirdi.

Ünlü sanatçının uyutulmasının nedenlerini anlatan Özçınar, 'Ben yapılan ameliyata rağmen kolundaki hasarın düzeleceğini düşünmüyorum' dedi.

İBRAHİM TATLISES'TEN ESKİ DOKTORUNA BEDDUA-TIKLAYIN

İşte Özçınar'ın o açıklamaları:

"Böyle ciddi bir beyin ameliyatından sonra beynin şişmesine engel olmak için beyin ödemine engel olmak için hasta ameliyat sonrası aynı narkozdaymış gibi uyutulur bu beyin fonksiyonlarının durdurulup beynin çalışarak kendisini yormaması için yapılan bir uygulama. bu uygulama 3-4 gün kadar sürer. 3-4 gün sonra ilacı kestiğimizde normal uykudan uyanır gibi uyanmayız.

İBRAHİM TATLISES BÖYLE VEDA ETMİŞTİ-TIKLAYIN

Biz 3-4 gün sonra ilacı keseriz, hastanın uyanması 72 saat sürer. Kademeli denmesinin sebebi budur yani ilacı pazartesi kesersek hastanın perşembe sabahı uyanmasını bekleriz. Şu an için panik havası yaratmak doğru değil ameliyat olalı bir hafta oldu. 3-4 gün uyutulduysa, ilaç da cuma günü kesildiyse yine de bugün-yarın İbrahim Bey de beyin fonksiyonların geriye döndüğünü gösterir emarelerin göz açma kolunu oynatma konuşma gibi birtakım hareketlerin geri gelmesini beklemek lazım.

İbrahim Bey yurtdışına giderken de bana boşa gidiyor gibi geldi. Ben olayın biraz dışındayım tam tıbbi verileri bilmiyorum. İbrahim Bey ilk vurulduğunda da iki büyük kanalın ana haberlerine canlı bağlanıp o günkü durumu tartışmıştık. O güne dönüp bakılırsa İbrahim Bey için ne dediysem, durum o şekilde gelişti.

ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim Tatlıses neden uyutuluyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN