Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bu sefer de tazmiant davası açacak

Giriş Tarihi: 17.3.2015 15:21 Güncelleme Tarihi: 17.3.2015 15:21
Serdar Ortaç bu sefer de tazmiant davası açacak

'a "Defol git bir köşede öl" diye yazdığı belirtilen yargılandığı davada beraat etti.

olduğunun ortaya çıkmasının ardından şarkıcı 'a Twitter üzerinden "Defol git bir köşede öl " diye yazdığı belirtilen 21 yaşındaki , 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada beraat etti.

SERDAR ORTAÇ BEDDUAYI AFFETMEDİ - TIKLAYIN

Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç, MS hastası olduğunun medyaya yansıması üzerine, Twitter'da 28 Mart 2014'de kendisine yönelik "Serdar Ortaç defol git bir köşede öl, varoş ya" şeklindeki ifadeler kullanan 21 yaşındaki Neslihan Başaran hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Ortaç'ın şikayeti üzerine savcılık, Başaran hakkında yayın yolu ile hakaret suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açmıştı.

SERDAR ORTAÇ BABA MI OLUYOR? - TIKLAYIN

SERDAR ORTAÇ VASİYETİNİ AÇIKLADI - TIKLAYIN


İstanbul 6.Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada sanık Neslihan Başaran avukatıyla birlikte hazır bulunurken şikayetçi Serdar Ortaç'ı ise avukatı temsil etti.

"HESABIN BANA AİT OLMADIĞI TESCİLLENMİŞTİR"

Duruşmada söz alan sanık Başaran, dava konusu paylaşımları kendisi yazmadığı gibi söz konusu hesabın kendisine ait olmadığını belirtti. Başaran, "Paylaşımların yer aldığı hesabın bana ait olmadığı bilirkişi raporu ile tescillenmiştir. Beraatime karar verilsin" dedi.

"SERDAR ORTAÇ HAKKINDA TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIZ"

Başaran'ın avukatı Muhittin Köylüoğlu ise, "Bilirkişi raporu haklılığımızı ortaya çıkarmıştır. Serdar Ortaç hakkında tazminat davası açacağız" dedi.

Duruşmada söz alan Ortaç'ın avukatı Yıldız Ercan, şikayetlerinin devam ettiğini belirtti. Bilirkişi raporunu kabul etmediklerini belirten avukat Ercan, sanığın cezalandırılmasını istedi.

Kararını açıklayan mahkeme, Başaran'ın beraatine karar verdi. Mahkeme gerekçesinde, yayın yolu ile hakaret suçunun işlendiğine ilişkin müştekinin soyut iddiaları dışında kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğini belirtti. Mahkeme ayrıca Başaran'ın avukatına vekalet ücreti olarak ise 1500 TL ücretin şikayetçi Serdar Ortaç'tan alınıp sanık Başaran'a ödenmesine karar verdi.

İLK GÖZ AĞRISINDAN SERDAR ORTAÇ'A DESTEK - TIKLAYIN

SERDAR ORTAÇ'IN HASTALIĞI 20 YIL ÖNCE SİNYAL VERMİŞ - TIKLAYIN

SERDAR ORTAÇ'I MEST EDEN SORU - TIKLAYIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serdar Ortaç bu sefer de tazmiant davası açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN