Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarkan'a benzetilmek bana gurur verir

Giriş Tarihi: 25.3.2015
Tarkan'a benzetilmek bana gurur verir

Bir Dilek Tut Derneği'nin 15'inci yılı için düzenlenen gecede sahneye çıkan 'Yunanistan'ın Tarkan'ı' lakaplı pop yıldızı Antonis Remos: Beni Tarkan gibi görmeniz, bana gurur veriyor. Türkler'e büyük saygı duyuyorum. İleride Türkçe şarkılar söyleyebilirim

Dünyada 40 ülkede faaliyet gösteren dilek gerçekleştirme derneği Make A Wish'in Türkiye kolu Bir Dilek Tut Derneği, 15'inci yılını bir yardım gecesiyle kutladı. 'KardiaMou' şarkısıyla tanınan Yunan pop yıldızı Antonis Remos, gecede davetlilere konser verdi. 'Yunanistan'ın Tarkan'ı lakaplı Remos, yıllardır derneğin iyi niyet elçisi olarak görev yapıyor ve hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerini gerçekleştiriyor. Konser öncesi bir araya geldiğimiz ünlü şarkıcı, GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı...

PARA, SADECE EGOYU TATMİN EDER

Yunanistan'da Make A Wish'in iyi niyet elçisi olarak çalışıyorsunuz. Seçilmiş biri olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?
Hayattaki en önemli şey; hiçbir şey düşünmeden elindekini verebilmek... Para ve ün; bir noktada geri planda kalıyor. Asıl mutluluk; vermek ve çocukların yüzündeki sevinci görmektir. Sadece Yunanistan'da veya Türkiye'de değil; tüm dünyada insanların zor bir dönemden geçtiği bugünlerde onların yüzünde küçük bir gülümseme yaratabilmek en büyük mutluluktur. Para; egoist bir şey ve genel anlamda baktığınızda, egoları tatmin eden bir araçtan başka bir şey değil. İstanbul, en sevdiğim şehirlerden biri. Burada olduğum için çok mutluyum. Böyle anlamlı bir gece için burada bulunmak da ayrı bir mutluluk.
Çocuklarla ilk karşılaştığınızda neler hissediyorsunuz?
Yunanistan'da senelerdir Make A Wish için iyi niyet elçisi olarak çalışıyorum. Bugüne kadar birçok dilek gerçekleştirdim. Bu minik kardeşlerimizin bazıları yaşıyor, bazıları ise hayatını kaybetti. Ama hiçbirini unutmadım; hepsinin bende çok ayrı yerleri var. Hayata o kadar güçlü bir şekilde tutunuyorlar ki... Bu gücün yanı sıra çok hassas ve de kırılganlar. Onlarla birlikte sürpriz partiler yaptık, şarkılar söyledik. Hayatlarında farklı bir rol oynadığımı düşünüyorum. O his, o kadar farklı bir şey ki, anlatılır gibi değil. Hayatta her şeyin bir fiyatı var; her şeyi alıp satabilirsin ama satın alamayacağın tek şey o çocuğun mutluluğu... Bir çocuğun mutluluğunu satın alman veya ona değer biçmen imkansız.
Yakın zamanda baba oldunuz. İleride kızınıza nasıl öğütler vereceksiniz?
Sadece kendi çocuğum için değil, dünyadaki tüm çocuklar için tek dileğim şans ve sağlık... Bu ikisi olursa, hiç kimseye kolay kolay bir şey olmaz.

GELECEĞİ BİRLİKTE KURABİLİRİZ

Duygusal parçalarınız çok seviliyor. İleride hayranlarınızı şaşırtıp tarzınızın dışında şarkılar söylemeyi düşünür müsünüz?
Hayatımda çok farklı şeyler yaşıyorum. Müzik benim dünyam, her şeyim. Eşimle birlikteysem daha romantik şeyler hissediyorum ve o tür müzik yapıyorum. Arkadaşlarımla oturduğumda ise daha eğlenceli parçalar yapıyorum. Şu ana kadar Yunanca, İngilizce, Sırpça şarkılar söyledim ve halen de söylüyorum. Belki bir gün Türkçe parçalar da söyleyebilirim. Neden olmasın...
Biz sizi 'Yunanistan'ın Tarkan'ı' olarak tanıyoruz. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Beni Tarkan gibi görmeniz, bana gurur veriyor. Yunanistan ile Türkiye'nin çok güçlü olduğuna, birbirinden uzak ama aynı zamanda çok yakın olduğuna inanıyorum. 10 senedir Türkler'in bana kucak açması, beni kabul etmesi çok onur verici. Türkiye ve Türkler'e büyük saygı duyuyorum. Geleceği beraber kurabileceğimize, gelecekte birlikte var olabileceğimize inanıyorum. Geçmişte olanlar geçmişte kaldı. Biz bir bütünüz ve beraber çok güzel yerlere yürüyebiliriz. İnsan hakları herkes için; nereden geldiğinizin, renginizin, dininizin bir önemi yok. Önemli olan; aynı haklara sahip olabilmek ve birlikte yaşayabilmek. Türk arkadaşlarımla vakit geçirip onlarla müziğimizi paylaştıkça bunu daha çok öğreniyorum, daha çok saygı duyuyorum.
Kendinizde en çok neyi beğenirsiniz ve neden hoşlanmazsınız?
Kendim hakkında konuşmayı sevmiyorum. Birilerini mutlu ettiğimde kendimi seviyorum.

ALMANYA'DA TÜRKLER'LE BİRLİKTE BÜYÜDÜM

"Nereden geldiğimi asla unutmadım. Kendimi hiçbir zaman yalnız veya tek başına hissetmiyorum. Ben Almanya'da doğdum; yanımda hep Türkler, Yugoslavlar ve Sırplar vardı. Çok uzak bir ülkede büyüdüm. O ülke bize iş verdi, para verdi. Sonra biz ülkelerimize döndük. Nereden geldiğimi her zaman hatırlamalıyım ki, yolumu hiç kaybetmeyeyim."

İKİ FARKLI DÜNYA...

"Baba olduktan sonra iki farklı dünya olduğunu gördüm. Önceden çocuktum, şimdi ise erkeğim. Çocuk sahibi olunca gerçek sorumluluklarını öğreniyorsun. Ondan önce sadece küçük bir çocuksun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarkan'a benzetilmek bana gurur verir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN