Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a 5 yıl hapsi şoku

, 3 yıl önce Beyoğlu'nda satın aldığı kafe nedeniyle mahkemelik oldu. Sayan ve kafede kiracı ve işletmeci olan çalışan 3 kişi hakkında, SİT alanı içerisinde yer aldığı belirtilen kafede yapılan değişiklikle "Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na Muhalefet" suçundan 2'şer yıldan 5'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Giriş Tarihi: 27.3.2015 11:36 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 11:46
Seda Sayan'a 5 yıl hapsi şoku

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada tutuksuz sanıklardan Rıdvan Beşer hazır bulundu. ise işlerinin çok yoğun olmasını gerekçe göstererek duruşmaya katılmadı. Sanık Beşer yaptığı savunmasında suçlamaları kabul etmediğini söyledi. Seda Sayan'ın da aralarında bulunduğu diğer 3 tutuksuz sanığın ifadesinin bir sonraki duruşmada alınmasına karar veren mahkeme, duruşmayı Eylül ayına erteledi.

SEDA SAYAN HAKARETİ AFFETTİ-TIKLAYIN

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan 2 sayfalık iddianamede, Seda Sayan, Özlem Özgür Bükülmez, Senem Cimilli Gürler ve Rıdvan Beşer 'şüpheli' sıfatıyla yer aldı. Cumhuriyet Savcısı Onur Ekinci tarafından hazırlanan iki sayfalık iddianamede şüpheli Seda Sayan'ın Beyoğlu'ndaki 134 pafta, 39 ada ve 39 parselde bulunan kafenin sahibi olduğu, diğer şüphelerin de kiracı ve işletmeci oldukları kaydedildi.

OĞULCAN'A MİLYON DOLARLIK MEZUNİYET HEDİYESİ-TIKLAYIN

"KENTSEL VE TARİHİ SİT ALANI"

İstanbul 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun 7 Temmuz 1993 tarihli 4100 sayılı kararı ile belirlenen kentsel ve tarihi SİT alanı içerisinde kalmasına rağmen, şüphelilerin izinsiz olarak yapının arka taraflarındaki bahçe duvarlarına bitişik olarak, belli aralıklarla metal profiller koydukları iddia edildi. Profillerin altta tuğla ve beton ayaklara oturtulduğu, üst kısımlardan bir yatay profil ile birbirlerine bağlanmış olduğu belirtildi.

SEDA SAYAN'DAN ROMANTİK KUTLAMA-TIKLAYIN

ARKADAŞINA GÖNDER
Seda Sayan'a 5 yıl hapsi şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN