Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hollywood'da kaynak saç çılgınlığı!

Ünlü yıldızların öncüsü olduğu kaynak saç trendi, ABD'de 6 milyar dolarlık bir sektöre dönüştü. Paris Hilton, Jessica Simpson ve Kylie Jenner, kurdukları şirketlerle kaynak saç ticaretine başladı

Giriş Tarihi: 29.3.2015
Hollywood'da kaynak saç çılgınlığı!
Kaynak saç satışları, geçtiğimiz yıl Amerika'da yüzde 50 arttı. Jennifer Lopez, Britney Spears, Demi Lovato, Kate Moss ve Jessica Simpson gibi gibi birçok ünlü yıldızın düzenli olarak kaynak saç kullanması da, sektörün hızla büyümesini sağlıyor.

ÇİN'DEN GELİYOR
Yahoo Business Insider'ın haberine göre; Amerika'da kaynak saç piyasasının hacmi geçtiğimiz yıl 6 milyar dolara ulaştı. Bazı Hollywood yıldızları, kaynak saçları trendden öteye taşıdı ve Jessica Simpson, Paris Hilton ve Kylie Jenner işi ticarete döktü. Jenner, Kylie Hair Kouture ismiyle tüm Amerika'ya kaynak saç satan bir şirket kurdu. Simpson ve Hilton'ın da aynı alanda faaliyet gösteren şirketleri var. Peki ama kadınların çılgınca tercih ettiği kaynak saçlar nereden geliyor? ABD'ye saçların büyük bölümü; Çin, Hong Kong ve Hindistan'dan geliyor. Bu ülkelerdeki kadınlar; saçlarını 105-400 dolar arasında değişen ücretlerle kaynak firmalarına satıyor. Bu saçlar; ABD'li kadınların ve Hollywood yıldızlarının dolgun buklelere ve uzun at kuyruklarına kavuşmasını sağlıyor. New York'ta; gerçek saç kullanılan bir kaynak işlemi ortalama 3-4 bin dolara yapılıyor. Çıt çıtlı saç ve postişlerin fiyatları ise 500 dolardan başlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollywood'da kaynak saç çılgınlığı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN