Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçük işler bana göre değil ben büyük işlerin kadınıyım

Son dönemde 'Sebastian' şarkısıyla konuşulan, Bodrum'da bir beach açan Hande Yener, ekranlara da sıcak bakıyor: Farklı bir proje olursa neden olmasın ama yapmış olmak için yapmam. Küçük işler bana göre değil. Ben büyük işlerin kadınıyım. TV'de şov programı yapabilirim

Giriş Tarihi: 29.3.2015
Küçük işler bana göre değil ben büyük işlerin kadınıyım
Müzik dünyasında 15'inci yılını geride bırakan Hande Yener, son dönemde Volga Tamöz'ün albümü için seslendirdiği 'Sebastian' şarkısıyla gündemde. Her zaman tarzıyla, şarkılarıyla farklılık yaratan Yener, yeni bir heyecan da yaşıyor. Ticarete atılan ünlü şarkıcı, Bodrum'da Sebastian by HY adlı bir beach açtı. Yaz aylarını Bodrum'daki mekanında geçirecek olan Yener, hem mekanın işletmesiyle ilgilenip, hem de şarkılar söyleyecek. Yeni şarkısı için stüdyo çalışmalarına da başlayan Yener ile özel hayatını, yeni mekanını ve 'Sebastian' şarkısının başarısını konuştuk...

'Sebastian' şarkınızı kendi albümünüze saklamak yerine neden Volga Tamöz'ün albümüne koydunuz?
Parçayı duyduğumda İstanbul dışındaydım. Dönüp hemen Ersay Üner'in evine gittim. Sonra yapımcım Polat Yağcı'yı arayıp "Bu şarkıyı alalım" dedim. Aslında önce albüme saklarız diye düşündük ama sonra bekletmek istemedik. Bu enerjiyi herkes hemen duysun diye Volga'nın albümüne verdik.

15 YILA DAMGA VURDUM

Şarkılarınızın birçoğu hit oluyor. Doğru şarkıyı nasıl buluyorsunuz? Bu konuda şansın etkisi de var mı?
Ben yapımcıların proje olarak yaptığı biri değilim. Kendi tarzımı kendim yarattım. Şarkılarım çok özel ve eskimeyecek şarkılar. Pop müziğinde 15 yıla damga vuran şarkılarım var.

Sizin de şarkıdaki gibi terk edilseniz de umursamayan bir yanınız var mı?
Yapana değil yaptırana bak! Kadınlar ilişkilerini kendileri başlatıp bitiriyor. Karşınızdakinin durumu sizi yönlendiriyor. O yüzden de bütün bunlar bir bilinmez.

Sebastian kimdir?
Kadın da olabilir, erkek de.

HAFIZALARA KAZINIRIM

Bodrum'da bir beach açtınız. Ticarete atılma fikri nasıl doğru?
Yaz aylarında sürekli konserlere gidip geliyor ve tatil yapamıyordum. Gittiğim yerde kendimi yabancı hissediyorum. Deniz kenarında bir yerimiz olsa güzel olur diye düşünüp bunu Berksan'la paylaştım. "Bar kısmı senin İstanbul'daki mekanın gibi Çilek olur, ben ortamla ilgilenirim, akşamları akustik şarkılar söylerim" dedim. O da bir arkadaşına anlattı ve bize uygun bir yer buldular. Böylece hayalimizi hayata geçirdik. Konserlerime de Bodrum'dan gideceğim. Oğlum DJ olduğu için o da mekanımızda çalacak. Dansçılarım, orkestram da oraya gelecek. Bu yaz çok eğleneceğiz.

Beach'in ismi neden 'Sebastian' oldu?
Şarkımız çok konuşuluyordu. "Sebastian olmalı" dedik. Sebastian by HY olarak Bodrum'da sezonu açıyoruz.

İşletmeci olmak sizi zorlamayacak mı?
Teknik olarak çok anladığım konular değil. Yanımızda destek olan arkadaşlar var. Başarıya odaklıyım. Orada güzel bir yaz geçirmek, trend bir mekan yapmak benim için çok önemli. İsmimin ticarette de marka olması benim için güzel bir başlangıç. Çeşme'den de teklif geldi. Zincir olabiliriz. Kış aylarında da İstanbul'da bir mekan açacağız.

Hiç bitmeyen bir enerjiniz var. Bunun kaynağı nedir?
Şarkıcılıkla bana verilmiş fazla bir enerji var. Şarkı söylüyorsan enerjik olman gerekiyor. Bu enerjiyi işime yoğunlaştırıyorum. Kendi kendimin danışmanıyım. Bütün olay kendi kafamda yaşanıyor. Hayal edip gerçekleştiriyorum. Konser verirken gelen her dinleyicinin yüzüne bakarım. Mutlu mu değil mi anlamaya çalışırım. Konser yaptığım yeri hafızalara kazımadan oradan gitmem. 15 yılda çok güzel anılarımız, ortak şarkılarımız oldu. Herkesin gözünün önünde gelişiyorum, değişiyorum, şarkıları yaşıyorum. Büyük bir bağ var aramızda. Bütün enerji bunun gücü.

ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük işler bana göre değil ben büyük işlerin kadınıyım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN