Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Twitter'da 'Kahpe Bizans 2' kapışması!

Giriş Tarihi: 31.3.2015
Twitter'da 'Kahpe Bizans 2' kapışması!
2000 yılında gösterime giren 'Kahpe Bizans' filminin ikincisini çekmeye hazırlanan Gani Müjde ile ilk filmin yapımcısı Ferdi Eğilmez, Twitter'da birbirine girdi. Eğilmez; filmin haklarının, şirketi Arzu Film'e ait olduğunu savunarak Müjde'ye dava açmaya hazırlanıyordu. İlk filmi yöneten ve senaryosunu da Kemal Kenan Ergen ile birlikte yazan Müjde ise; eserin kendisine ait olduğunu belirterek, filmin devamını çekmek için hazırlıklara başlamıştı. Tartışmanın fitilini ateşleyen ise Müjde'nin attığı şu tweet oldu: "Hayat ne garip... Bodrum'da 'Bir hakkım varsa, sana helal olsun kardeşim' diyen Ferdi Eğilmez, 'Kahpe Bizans 2' için bana dava açacakmış."

Ferdi Eğilmez de Müjde'ye yanıt vermekte gecikmedi. İkili arasındaki tweet düellosundan çarpıcı kısımlar şöyle:

FERDİ EĞİLMEZ: Buradan bana hukuk öğretene kadar önce etiği öğren. Hukuku da bırak profesyonelleri değerlendirsin.

GANİ MÜJDE: Ferdiciğim ayıp ediyorsun ama... Etik olarak önce sana geldim, varsa niyetin birlikte yaparız diye. Dolduruşa gelme.

F.E.: Birlikte yaparız demedin. İane verirmişcesine, 'Paran karşılığı yüzde 10-20 alırsın' diye konuştun. 'Ortak mı istiyorsun?' dedim, 'Hayır' dedin. Ben de o zaman 'Lüzumu yok, al hepsi senin olsun' dedim. Arada dağlar kadar fark var. Demagoji yapmayalım boş yere.

G.M.: Eser hem hukuken, hem etik olarak benim zaten. Gereken etik nezaketi de gösterdim. Sonradan utanacağın şeyler söyleme.

F.E.: Arzu Film ortaklığında bir kusur mu gördün de benim sana verdiğim şeyi başka firmaya götürüyorsun? Bu değil bizim konuşmamız... Hadi hayırlısı o zaman. Anlat derdini hakime. Ama buradan ulu orta şikayetçi olup maraza çıkartma. Bu yöntem hiç doğru değil.

G.M.: Senin bana verdiğin bir şey yok. Sizi ben tercih ettim o zaman. Ben Med Yapım'la anlaşsaydım, film iki sene önce vizyona girecekti.

F.E.: Sen yapımcılığı bilen adamsın. İşine göre yorum yapma şimdi, hele buradan hiç yapma. Ver yanıtını, hukuk değerlendirir zaten.

G.M.: Telefonunu açsaydın veya beni takip etseydin, özelden konuşurdum.

F.E.: Sen takipçilerine şikayet eder gibi alenen, ulu orta konuşumazsın. Sırf bu bile etik hakkında konuşmana mani... Ayrıca beni arayan olmadı. Bana en kolay ulaşacak adamsın. Bu mudur bu ahlaksız hareketinin izahı?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter'da 'Kahpe Bizans 2' kapışması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN