Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazarları mutfağa girer çoban kavurma yapardı

66 yaşında hayata veda eden Kayahan'ın, pazar günleri mutfağa girip ailesi için yemek hazırladığı ortaya çıktı. En özel mönüsü çoban kavurma ve nohutlu köfteydi

Giriş Tarihi: 8.4.2015
Pazarları mutfağa girer çoban kavurma yapardı
Geçtiğimiz hafta 66 yaşında aramızdan ayrılan Kayahan, sanatçı kimliğinin yanı sıra hayata bakışıyla da insanları etkiledi. 1949 yılında İzmir'de dünyaya gelen ünlü sanatçının bugüne kadar hiçbir yerde görünmeyen fotoğrafları ve bilinmeyenleri şöyle:
Kayahan'ın en büyük korkusu; bestelerinin, bir başkasının bestesini andırmasıydı. Ünlü sanatçı bu konuyla ilgili olarak şöyle demişti: "Benim şarkılarım, benim şarkılarım olacak."

ASLI GÖNÜLDEN...
Sayısız ödülü bulunan Kayahan; Mehmetçik Vakfı'ndan aldığı ödüllere ve Uluslararası Akdeniz Müzik Yarışması'ndaki birincilik ödülüne ayrı bir değer verirdi.
Denize olan tutkusuyla tanınan Kayahan, bir balıkçı kadar balıktan anlardı.
Ünlü sanatçı; küçük kızı Aslı Gönül'ün ismini eşi İpek Açar ile birlikte koydu. Gönül ismini eşi, Aslı'yı ise kendisi verdi. Bu ismin anlamı; 'aslı gönülden geliyor' demektir.

ÇEVREYE DUYARLI
Kayahan için pazar günleri çok özeldi. Bütün aileyi evde toplar, çalışanları dahi mutfağa sokmaz, yemekleri kendisi yapardı. Ünlü sanatçının en özel mönüsü ise; çoban kavurma ve nohutlu köfteydi.
Çevre konusunda çok duyarlı olan sanatçı, insanları bilinçlendirmek için elinden gelen her şeyi yaptı. Özellikle çevre konusunda yapılan projelere destek verdi.
Kalemleri çok seven sanatçını başucunda; kalem, kağıt ve su bulunurdu. Gece uykusundan uyanıp söz yazardı.
Yazdığı şarkılarla milyonları etkileyen Kayahan; Frank Sinatra ve Nat King Cole hayranıydı. Ünlü sanatçı, sürekli bu iki ünlü ismi dinlerdi.

ADAM GİBİ ADAM
Yaptığı şarkıların birine mal edilmesinden, "Şunun için yazdı" denilmesinden hiç hoşlanmazdı. Ancak 'Her Şeyden Çok' isimli şarkısını eşi İpek Açar için yazdı. Ayrıca 'Seninle Her Şeye Varım Ben' eşi ile ikisinin parçası...
21 yıldır birlikte olduğu eşi İpek Açar, ünlü sanatçıyı şöyle tarif ediyor: "Hayatımın yarısı... Her şeyi öğrendiğim adam, adam gibi adam! Aşkım, kızımın babası, her şeyim benim... Onun eşi olduğum için gurur duyuyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarları mutfağa girer çoban kavurma yapardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN