Hülya Koçyiğit'ten New York rehberi

New York'a giden Hülya Koçyiğit, Downtown bölgesini sevdiğini söylüyor: Buradan rahatlıkla Chinatown, Little Italy'ye ve çok meşhur finans merkezi olan Wall Street'e gidilebilir

Giriş Tarihi: 18.4.2015
Hülya Koçyiğit'ten New York rehberi
Türksinemasının usta oyuncusu Hülya Koçyiğit, bir süre önce kızı Gülşah Alkoçlar'ın ameliyatı için Amerika'ya gitmişti. Kızı Gülşah Alkoçlar, ameliyattan sonra kısa sürede iyileşip Türkiye'ye döndü. Ünlü oyuncu ise Boston Film Festivali'ne davetli olduğu için New York'ta bir hafta daha vakit geçirdi. Hülya Koçyiğit; New York seyahatini, orada nasıl vakit geçirdiği, gittiği rotaları anlatıp oradan çekilmiş fotoğraflarını GÜNAYDIN'la paylaştı...
Amerika'ya kızım Gülşah'ın ameliyatı için gittik. Meme kanseri için ameliyat oldu ve çok şükür erken iyileşti. Onlar döndükten sonra birkaç gün New York'ta vakit geçirdim. Çünkü 14. Boston Türk Film ve Müzik Festivali'ne davetliydim. Orada onur ödülü aldım. Hâlâ ilk ödülümdeki heyecanı yaşıyorum ama biraz daha olgun, hak ettiğine inanan biri olarak yılların birikimi ve buna verilen saygı ilgi elbette ki çok gurur verici.

MÜZİKAL İZLEDİM

Seyahatlerde özellikle bilmediğim şehirlerde kültür gezileri yapmayı, galerilere, müzikallere, tiyatrolara, müzelere gitmeyi çok seviyorum. Şehrin özelliklerine bağlı olarak açık hava gezilerim de oluyor. New York'a ve Boston'a daha önceden gitme şansım olmuştu. Hemen hemen görülmesi gereken yerleri görmüştüm ama bu defa tekrar görmek için zaman ayırmaya çalıştım. Bu gezimde gittiğim yerlerden beni en çok etkileyen Broadway'de izlediğim 'Kinky Boots' adlı müzikaldi.

MUTFAĞI ZENGİN

Gittiğim ülkenin kendine has lezzetlerini tatmayı seviyorum. Bu konuda oldukça meraklıyım. Amerika'da da bütün dünya mutfağını bulmak mümkün. Sicilya'ya gitsem ilk aklıma pizza yemek gelir. New York'ta Magnolia Bakery'de cupcake, John's Pizzeria'da pizza, Boston'da da ıstakoz yemeyi seviyorum. Yurt dışından alışveriş yapmama artık gerek kalmadığını düşünüyorum. Türkiye'de aradığın her şeyin en güzeli var. Türkiye'den alışveriş yapmak bana daha doğru geliyor açıkçası.

GÖRMEDEN GELMEYİN!
New York şehri bir yarım ada ve buna Manhattan yarımadası deniyor. Adayı üçe bölmüşler; Uptown, Downtown ve Midtown diye. Bu üç bölgede de görülmeye değer yerler var. Ben en çok Broadway ve Soho'ya yakın olduğu için Downtown'da vakit geçirmeyi seviyorum. Buradan rahatlıkla Chinatown'a, Little Italy'ye, çok meşhur finans merkezi olan Wall Street'e gidilebilir ve Özgürlük Anıtı ziyaret edilebilir. Brooklyn özel bir yer. Mutlaka görülmesi gerekiyor. Filmlerden anımsadığımız kadarıyla Harlem cazip gelebilir insanlara. 5th Avenue lüks butiklerin olduğu alışveriş yapılan bir cadde; orada da gezmek insanın hoşuna gidiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hülya Koçyiğit'ten New York rehberi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN