Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Oscar beklentim yoktu

Giriş Tarihi: 18.4.2015 17:02
Jennifer Aniston: Oscar beklentim yoktu

Yönetmenliğini Daniel Barnz'ın yaptığı, senaryosu Patrick Tobin'e ait olan, başrollerini , Sam Worthington, Anna Kendrick'in paylaştığı "Cake" filminin yıldızı Jennifer Aniston ile DHA Los Angeles temsilcisi Barbaros Tapan özel bir röportaj yaptı.

Filmde yaşadığı acı olayların neticesinde ağır bir depresyon geçiren ve hayat ile intihar arasında gidip gelen bir karakteri canlandıran o her zaman görmeye alıştığımız güzelliğinden çok uzak bir portre çizmiş.

JENNIFER ANISTON FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Öncelikle size şunu söylemek istiyorum, bir drama filmleri hayranı olarak harika bir iş yapmışsınız, tebrikler. Çok ağır bir rol canlandırdığınız bu karakter için role nasıl hazırlandığınızı bize anlatır mısınız?

Rolüme hazırlanmak için 2 ay süresince fiziksel olarak ön bir çalışma yaptım. Rol gereği karakterin fiziksel görüntüsü çok önemliydi. Karakterimin geçirdiği kaza sonucunda vücudunda oluşan kırıkların bıraktığı hasarlar, yürüyüşü, hareketleri, bunlara ilaveten ruhsal görüntüsü rolü yaparken çok inandırıcı olması gerekiyordu. Bunlar için bu tip, hayatlarında daha önce bu sorunları yaşamış insanlar ile bir araya geldim, doktorlar ile konuştum yani anlayacağınız bayağı bir araştırma yaptım.

Daha önce sizi bu tip rollerde fazla görmedik, sizce bu rol size doğru zamanda mı geldi?

Bu işlerin nasıl olduğuna, bu rolün doğru zamanda mı geldiğine yorum yapmak zor. Dana önce drama olarak yaptığım festival filmleri var. Sonra bu rol gelince kendime sormaya başladım, neden daha önce olmadı, nedeni neydi, ben mi istemedim soruları ortaya çıktı. Bundan sonraki işler için artık kafamda bunlar olmayacak.

Bu iş ile Oscar'a aday olmanız bekleniyordu, ama ne yazık ki değilsiniz. Bunu nasıl yorumlamak istersiniz?

İşi yaptık oraya koyduk. Sizin de söylediğiniz gibi insanlar çok beğendi, ama bu işe başladığımızda böyle bir beklentimiz de yoktu. Bu aday gösterildiğimiz bütün ödüller için geçerli ayrıca. Toronto'daki filmin açılışında bu gündeme geldi ve oradan bu konu büyüdü. Açıkçası dediğim gibi biz işi yaptık oraya koyduk sonrası tercih meselesi.

Türkiye'de sizin çok sayıda hayranınız var, bu film ile ilgili onlara neler söylemek istersin?

Bence bu filmi çok beğenecekler. Hayatlarında bu tip sorunlar ile mücadele eden insanların ruh halini daha iyi anlayabileceğimiz, onlara karşı bakış acımızı değiştirebileceğimiz bir film ve aynı zamanda umut verici.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jennifer Aniston: Oscar beklentim yoktu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN