'Seyirciyi hem eğlendirecek hem de hüzünlendireceğiz'

'Senden Bana Kalan' adlı filmde başrolleri paylaşan, sosyal medyada yılın çifti olarak adlarından söz ettiren Neslihan Atagül ve Ekin Koç: Seyirci gerçek ve naif bir aşk filmi izleyecek. Biraz eğlenecek, biraz da hüzünlenecekler

Giriş Tarihi: 18.4.2015
'Seyirciyi hem eğlendirecek hem de hüzünlendireceğiz'
Abdullah Oğuz'un beş yıl aradan sonra çektiği filmi 'Senden Bana Kalan' dün vizyona girdi. Filmin başrol oyuncuları Neslihan Atagül ve Ekin Koç; 'Senden Bana Kalan'ı ve karakterlerini anlattı.

'Yılın çifti' olarak lanse ediliyorsunuz...
NESLİHAN ATAGÜL:
Biz canlandırdığımız karakterlere çok inandık, bu yakıştırmanın sebebinin de 'Özgür' ve 'Elif' karakterlerinin yansıttığı enerji olduğunu düşünüyorum.
EKİN KOÇ: Neslihan'la hem kafa yapısı olarak, hem de işe bakış açısı olarak hep aynı noktadaydık. Hep üstüne ne eklenebilir, nasıl daha gerçekçi kılınabilir, onun peşindeydik. Bu yansımalar da 'Doğru yol izlemişiz' dedirtiyor.

Ekin Bey sizin ilk sinema filminiz... Bu projede olmaya nasıl karar verdiniz?
E.K.:
Filmin Kore versiyonunu izlediğim zaman kafamda çok soru oluştu. Kore sineması duygu olarak bize çok yakın ama uyarlama olunca kritik bir çizgidesiniz. Ama sorularımın yanıtları Abdullah Hoca'nın kafasında çok netti.

Neslihan Hanım sizin için nasıl bir süreçti?
N.A.:
Başta hikayenin tahmin ettiğimden daha genç bir kitleye hitap ettiğini düşündüm ve içinde yer alma fikrine sıcak bakamadım. Bir akşam telefonum çaldı ve arayan Abdullah Hoca'ydı. Uzun uzun konuştuk ama beni etkileyen cümlesi şuydu: "Ben çok inanarak çekeceğim, siz de inanırsanız çok güzel bir iş yapmış olacağız."

CESUR KARAKTERLER

Biraz da karakterlerinizden bahsedebilir misiniz?
N.A.:
'Elif' kimsesizler yurdunda büyümüş, hayatını da kimsesiz çocuklara adamış. Mutlu olmak onun mottosu gibi...
E.K.: 'Özgür' şımarık bir erkek çocuğu. 18 yaşına geldiğinde dedesinin mirasının kendisine kalmasını bekliyor ama hayal kırıklığına uğruyor. Bir gün hayatına 'Elif' giriyor.

Naif bir aşk mı onlarınki?
E.K.:
Kesinlikle naif, samimi ve sıcak bir aşk hikayesi... Bu filmde gördüğümüz karakterlerin hepsi günlük hayatımızda karşılaştığımız kişilerden... 'Özgür' ve 'Elif' de o kadar gerçekler ki; yaşadıkları aşk da bir o kadar gerçek ve samimi.

Sizce izleyici bu filmi neden izlemeli?
N.A.:
'Özgür' ve 'Elif', inandıkları şeyin peşinden korkmadan giden karakterler... İzleyicinin de mutlaka kendi hayatından bir şeyler bulacağını düşünüyorum.
E.K: Biraz eğlenecek, biraz da hüzünlenecekler...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Seyirciyi hem eğlendirecek hem de hüzünlendireceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN