Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rolüm için eşkıyaların hayatını araştırdım

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Rolüm için eşkıyaların hayatını araştırdım

'' dizisinde 'Bekri' isimli bir eşkıyayı canlandıran , "Karakteri canlandırmadan önce eşkıyaların hayatını okudum, yaşam şekillerini araştırdım. Dizide hissederek oynuyorum. Aksi halde yaptığım rol, karşı tarafa geçmez" diyor

'Kutsal Damacana' ve 'Kolpaçino' filmleriyle tanınan , şimdilerde salı akşamları TRT 1'de yayınlanan '' dizisiyle adından söz ettiriyor. Komedi projelerindeki oyunculuğuyla izleyicinin beğenisini kazanan Öztürk; dizide 'Bekri' adında bir eşkıyayı canlandırıyor. Öztürk, yeni dizisini anlattı...

HİÇ TEREDDÜT ETMEDİM!


'Filinta' ekibine geç dahil oldunuz. Daha önceden diziyi izlemiş miydiniz?
Evet, 'Filinta' beğenerek takip ettiğim bir diziydi. Dokuzuncu bölümden sonra projeye dahil oldum. Halen güzel bir şeyler yapma gayretindeyim.
Daha önce komedi projesinde yer alan biri olarak 'Bekri' rolü teklif edildiğinde tedirgin oldunuz mu?
Hayatla alakalı hiç tedirginlik yaşamam. "Bu benim nasibim, her şeyin güzelini Allah'ım bilir" derim ve hayat ne getiriyorsa yaşarım. Başarılı olursam Allah'tan, olamazsam kendimden bilirim. Her şeyi sahibimden isterim. Allah'a teslim olunca her şeyin güzelini veriyor. Bundan sonra 'Bekri' rolüne nasıl katkıda bulunabilirim derdeyim. Buralara gelmemde en büyük vesile Şafak Sezer'dir. Bana güvenen insanları mahcup etmemek için daha çok çalışmam lazım.
Rolünüze nasıl hazırlandınız?
Karakteri çok beğendim ve öncesinde eşkıyaların hayatını okudum. Ne yaparlar, nasıl yaşarlar hepsini araştırdım. Dizide hissederek oynuyorum. Aksi halde yaptığım rol, karşı tarafa geçmez. İzleyiciden de karakterle ilgili olumlu tepkiler alıyorum. Bu ekip işi ama onun içinde daha hareketli bir şey olunca, bu seyirciye geçiyor. Rolüme bir şeyler katmayı seviyorum.

KOMİK BİR AİLEM VAR


Sizde doğuştan gelen bir yetenek mi var?
Çok kalabalık bir aileyiz. Abilerim, halalarım, dayılarım ve teyzelerim... Bizim ailede enteresan tipler var. Hepsinden bir şeyler öğreniyorum. Mesela çok komik bir dayım var; onu izleyip oynadığım rollerde gözlemlerimden bir şeyler katıyorum.

ARKADAŞINA GÖNDER
Rolüm için eşkıyaların hayatını araştırdım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN