Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eskiyle yeninin buluştuğu iddialı ve hınzır masa

Geçmişle gelecek, duayenlerle gençler, eskiyle yeni, güngörmüşler ile görecekler aynı masada buluştu SABAH'ın 30. yıl yemeğinde... İddialı ama mütevazı, biraz da hınzır bir masaydı...

Giriş Tarihi: 24.4.2015
Eskiyle yeninin buluştuğu iddialı ve hınzır masa
SABAH'ın, ailece yenilen yemeklerin unutulmaz tadından ilham alarak düzenlediği 30'uncu yıl yemeğine katılanlar arasında kimler yoktu ki… , , , Funda Arar, Azra Akın, Bergüzar Korel, Mehmet Barlas, Hasan Bülent Kahraman, Hıncal Uluç, Ayşe Özyılmazel ve Emel Sayın… SABAH adına Ek Yayınlar Yönetmeni Şengül Balıksırtı'nın evsahipliği yaptığı yemek, herhangi bir aile yemeğinden farksızdı. Masada ne bir gündem vardı, ne de özel bir tema... İnsani, çıkarsız, egonun kapı dışarı edildiği, güleryüzlü bir masaydı... Dostane bir hava içinde herkes en doğal yüzünü ve samimiyetini koydu masaya. Böyle olunca da kah espriler havada uçuştu, kah tatlı atışmalar yaşandı. Kimi dans etti, kimi koyu bir sohbete daldı. Eskiyle yeninin, geçmişle geleceğin, duayenlerle gençlerin, güngörmüşlerle göreceklerin buluştuğu bir masaydı. İddialı ama mütevazı, enerjik, hınzır ama saygılı...

Selfie'siz olmaz


Gazetemizin hafta sonu ekleri ekibinden Sonat Bahar, bu kadar namlı insanı bir arada görünce "Bu masanın bir hatırası olmasın mı!" diyerek selfie'sini çekti. Tabii o anı fotoğrafçılar da kaçırmadı! Ekip, daha sonra hep birlikte şarkılar söyledi.

Avşar aradığı jönü buldu

Hülya Avşar'ın bir zamanlar "Türkiye'de film çevrilecek jön yok" sözü, yemekte Kenan İmirzalıoğlu ile masaya yatırıldı. Tartışmanın sonunda İmirzalıoğlu, "Nihayet Hülya Avşar aradığı jönü buldu. Artık işsiz kalmam" diyerek son dönemin en önemli jönü olduğunu Avşar'a kabul ettirdiğini açıkladı. Artık bu ikiliden bir film beklemeyelim mi?

Boyu boyuma denk!

Maşallah Bergüzar Korel uzun boylu bir oyuncu. Korel, Hülya Avşar ile fotoğraf çektirirken, ona saygısını dizini kırıp aynı boya gelerek gösterdi. Korel, objektifleri ise rock'çı işareti yaparak selamladı.

Eğitim şart!

Azra Akın, güzel olduğu kadar yetenekli de. Mesela cazı çok seviyor. Müzisyen İlham Gencer, Pera Palas'ta gün ortasında mini bir konser verince, Akın da aldı mikrofonu eline, şarkılar söylemeye başladı. Akın, 'Bir Şarkısın Sen'i söylerken arkasında bir koro oluştu. Gencer, Akın'ın performansına tam not verdi ve "Gençsin, güzelsin, sesin de umut veriyor. İyi bir eğitimle müzisyen olursun" dedi.

Aşuremsi karışımın sırrı

Hülya Avşar, meğer diyetteymiş. Yemeğe aşureye benzeyen özel bir karışımla geldi. Avşar'ın yanına gelen Funda Arar, durumu hemen anladı. Meğer bu aşuremsi karışım, beslenme uzmanı Şeyda Coşkun'un reçetesiymiş.

İyi baba Sandal

Babalık insanı değiştiriyor. Bakınız Mustafa Sandal. İki oğlu var; Yaman ve Yavuz. Onlar Sandal'ın her an aklında. Sandal, Bergüzar Korel ile Funda Arar'a çocuklarının fotoğrafını gösterip aile üzerine koyu bir sohbete dalıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskiyle yeninin buluştuğu iddialı ve hınzır masa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN