Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ben uzun soluklu ilişkilerin adamıyım

'de yayınlanan '' isimli dizide rol alan : Gönül işlerinde son derece tutarlıyım; ben uzun soluklu ilişkilerin adamıyım. İlk sevgilimle yedi sene beraber olduk. Ondan sonraki ilişkim ise beş senedir sürüyor

Giriş Tarihi: 25.4.2015
Ben uzun soluklu ilişkilerin adamıyım
, 'Ezel' dizisinde canlandırdığı 'Ömer' karakteriyle oyunculuğa başladı. Aile işini büyütmek isterken kendisini setlerde bulan ünlü oyuncu, dizide Kenan İmirzalıoğlu'nun gençliğini oynadı. 'Anadolu Kartalları' isimli bir sinema filminde de rol alan Filiz, şimdi de 'de yayınlanan '' isimli dizi ile hayranlarının karşısına çıkıyor. İsmail Filiz, Harper's Bazaar dergisine hakkında merak edilenleri anlattı:
Ben oyunculuğu aramadım, oyunculuk beni buldu. Başkent Üniversitesi'nde okurken modellikle ilgili birkaç teklif gelmişti ama hiç düşünmemiştim. 'Ezel'deki 'Ömer' rolü için seçilmem de tamamen tesadüf.

AİLEM TEŞVİK ETTİ
'Ezel'e seçilmem şöyle oldu: Çalıştığım yere gelen bir oyuncuyla fotoğraf çektirdim. O oyuncu fotoğrafı Facebook hesabında yayınlamış. 'Ezel'de Kenan İmirzalıoğlu'nun gençliğini canlandıracak biri aranıyormuş. Bütün kast ajansları, mankenler, oyuncular aranmış ama 'Ömer' karakteri bulunamamış. Sonra tesadüfen Facebook'taki fotoğrafı görmüşler. Fotoğrafım ilgilerini çekmiş ve beni davet etitler.
Benim hedefim aile işini büyütmekti. Bu uğurda uluslararası ticaret okuyacaktım. O dönem 28 yaşındaydım. Teklifi ilk önce kabul etmek istemedim. Ailemin teşvikiyle "Evet" dedim. İstanbul'da üç bölüm çektikten sonra Ankara'ya döndüm. Ancak "Herkes seni çok beğendi, bunu devam ettirelim" diye çağırdılar. "İşim gücüm var Ankara'da" desem de, bende de oyunculuk konusunda bir heves başlamıştı. İstanbul'da ev tuttum ve dizi bitinceye kadar iki şehir arasında mekik dokudum.

TUNCEL KURTİZ BENİ UÇURDU
Hapishane sahnesi Ankara'da çekiliyordu. Ben de sete annemle babamı davet ettim. Tuncel Kurtiz'le karşılıklı oynuyorduk, annemleri gördüm, belli belirsiz gözüm kaydı. Tuncel Abi, onların sette olduğunu öğrenince hemen çekimi durdurdu. Ailemi oturtup çay ikram etti. "Ne güzel bir evlat yetiştirmişsiniz. Herkes onu çok seviyor" dediğinde mutluluktan kanatlanıp uçacaktım."
17 yaşıma kadar Çankırı'daydık, sonra Ankara'ya taşındık. Ankara'ya taşınır taşınmaz dershaneye yazıldım. Dershanenin ilk günüydü. Derse geç kaldım. Ben kapıyı açmaya çalışıyorum, biri kapıyı diğer tarafa doğru çekiyor. Kapıyı çeken kıza aşık oldum. Düşünün Çankırı'dan Ankara'ya geliyorum ve Ankara'da gördüğüm ilk kıza aşık oluyorum. Gönül işlerinde son derece tutarlıyım; ben uzun soluklu ilişkilerin adamıyım. İlk sevgilimdi ve yedi sene beraber olduk. Ondan sonraki ilişkim de beş senedir sürüyor.

İÇİME SİNEN BİR SENARYO
TRT 'de yayınlanan 'Milat' isimli dizide rol alıyorum. Ankara'da çekilen dizide, farklı olaylar üstünden Milli İstihbarat Teşkilatı'nda yaşananlar anlatılıyor. Başarılı, içime çok sinen bir senaryo. Dizide 'Yağız Ali' karakterini canlandırıyorum.

ÇOK HIRSLI OLMAK YIPRATABİLİR
Oyunculuktan, bu işin içinde olmaktan keyif aldım ve devam etmeye karar verdim. Bu sektörde kendinize çok yüksek hedefler koymak, çok hırslı olmak sizi yıpratabilir. Çıtayı çok yukarıda aldım. Tek kaygım iyi bir işle devam etmekti. Bu yüzden çok seçici oldum. Diziden kısa bir süre sonra Türk Hava Kuvvetleri'nin 100'üncü yılı anısına çekilen 'Anadolu Kartalları' filminde rol aldım. İyi bir kast, iyi bir senaryo ve başarılı bir projeydi. Gişesi de iyi oldu.

GELİŞECEĞİM
Rol aldığım bir dizi kısa sürede yayından kaldırıldı. Bu iş gerçekten çok bilinmezli bir denklemi andırıyor. Her şeyi kontrol ettiğinizi düşünseniz bile bu bir yanılgı. Bir oyuncu olarak kontrol edebileceğiniz tek şey kendinizsiniz. Ben de kendimi geliştirmeye devam edeceğim ve sadece doğru olduğuna inandığım projelerde yer almaya çalışacağım.
BUGÜN NELER OLDU
BENZER HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Ben uzun soluklu ilişkilerin adamıyım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN