Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azeri genç sesi ile tık rekoru kırdı

'nin birincisi Eurovision şarkı yarışmasında söyleyeceği şarkısı tık rekoru kırıyor.'O Ses Türkiye' yarışmasına katılan ve sesiyle herkesi kendine hayran bırakan Azeri genç Elnur Huseynov'un, Eurovision için yaptığı şarkı çok kısa bir sürede dinlenme rekorları kırdı.

Giriş Tarihi: 29.4.2015 17:08
Azeri genç Elnur Hüseynov sesi ile tık rekoru kırdı
'nin birincisi Eurovision şarkı yarışmasında söyleyeceği şarkısı tık rekoru kırıyor.'O Ses Türkiye' yarışmasına katılan ve sesiyle herkesi kendine hayran bırakan Azeri genç Elnur Huseynov'un, Eurovision için yaptığı şarkı çok kısa bir sürede dinlenme rekorları kırdı.

'O Ses Türkiye' yarışmasına katılan ve bir anda hayatı değişen Elnur Huseynov, Eurovision'a katılmak için gün sayıyor. Eurovision için yaptığı şarkının herkes tarafından beğenilmesi Elnur Huseynov'un ününe ün kattı.

'O Ses Türkiye' yarışmasında Ebru Gündeş'in grubunda olan ve bir çok güçlü sesi eleyerek finale çıkan Elnur Huseynov tüm Türkiye tarafından oldukça beğenilmiş ve oylamalar sonucunda yarışmadan birinci olarak çıkmıştı.O Ses Türkiye'nin birincisi elnurHüseynov katılacağı Eurovision için tanıtım turnelerine başladı. Resmi olarak yarışmaya katılmayan Türkiye için de yarışacağını belirten şarkıcı Türkiye'den de destek beklediğini belirtti. Türkiye'nin yarışmaya katılmadığına üzülen Elnur Huseynov, "Yine de yarışmadayer alıyorsunuz çünki ben bu yıl hemAzerbaycan hem de "İkinci vatanım" olarak gördüğüm Türkiye için sahneye çıkmaya hazırlanıyorum" diye konuştu.

Eurovision için söylediği 'Hour of the Wolf' isimli şarkıyla finale gitmeyi amaçlayan Elnur Huseynov'un bu şarkısı sosyal platformlarda çok kısa zamanda paylaşım rekorları kırdı. 'Hour of the Wolf' isimli şarkıyla Avusturya Viyana'da yapılacak olan finale çıkmaya hazırlanan Elnur Huseynov, bu konuda oldukça heyecanlı olduğunu dile getirdi.

O Ses Türkiye'nin birincisi Elnur Hüseynov Eurovision şarkı yarışmasında söyleyeceği şarkısı tık rekoru kırıyor.'O Ses Türkiye' yarışmasına katılan ve sesiyle herkesi kendine hayran bırakan Azeri genç Elnur Huseynov'un, Eurovision için yaptığı şarkı çok kısa bir sürede dinlenme rekorları kırdı.

ELNUR HÜSEYNOV KİMDİR?

Elnur Hüseynov (d. 3 Mart 1987, Aşkabat) Türkmenistan doğumlu, Azerbaycanlı şarkıcıdır.

1992′de konservatuvara girerek piyano eğitimi almaya başladı. 1999′da Bakü'ye taşındıktan sonra tıp okumaya başlayan Elnur, bir yıl sonra tekrar müzik eğitimine döndü. Şu anda eğitimine hâlâ devam ediyor. Bu süre içinde Azerbaycan Devlet Opera ve Bale Salonunda çalıştı. 2001 yılında "Şarkını Söyle" yarışmasında birincilik ödülü aldı ve 2004 yılında imaj ve stil üzerine eğitim almaya başladı. 2007 yılında amatör şarkıcılar için düzenlenmiş yarışmaya katılarak 1'inci oldu ve 2008 Eurovision yarışmasında Azerbaycan'ı temsil hakkını sahiplendi. Azerbaycan'ın ilk kez Eurovision'a katıldığı 2008 senesinde 8'inci oldu.

O Ses Türkiye'nin 4. sezonunda yarıştı; ilk olarak birinci turda, yarışmanın 1 Aralık 2014'teki bölümünde sahne almıştı. Tüm jüri üyeleri kendisine döndü; Hüseynov ise Ebru Gündeş'i seçti. Sezon finalinde yapılan oylama sonucunda şampiyon oldu.

Eurovision 2015 - Azerbaycan İç Seçimi

Azerbaycan'ın EBU üyesi kanalı olan İTV'nin yapmış olduğu İç Seçim Yolu sonucunda üç şarkıcı ile birlikte finale kalmıştır.Yapılmış oylama sonucu Hüseynov ülkesini bir kez daha temsil edecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azeri genç Elnur Hüseynov sesi ile tık rekoru kırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN