Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eurovision bana Avrupa kapısını açacak

Bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkesini temsil etmeye hazırlanan Azeri asıllı şarkıcı Elnur Hüseynov: Eurovision ile daha çok müziksevere ulaşabileceğim. Ayrıca bu yarışma bana Avrupa'nın kapılarını açacak

Giriş Tarihi: 9.5.2015
Eurovision bana Avrupa kapısını açacak
'O Ses Türkiye' isimli yarışmada sesiyle herkesi büyüleyen Elnur Hüseynov, 23 Mayıs'ta Azerbaycan'da yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkesini temsil edecek. Azeri asıllı olan Elnur, özel hayatı ve kariyeriyle ilgili merak edilenleri anlattı...

Sizi, 'O Ses Türkiye' yarışmasında tanıdık. Yarışmaya girmenizdeki amaç neydi?
Bu yarışmaya katılmayı çok istiyordum. Türkiye'ye yerleştikten sonra 'O Ses Türkiye'nin etkisini gördüm ve yarışmaya katılmak istedim. Mesleğimle ilgili olarak güzel bir çıkış elde edeceğimi düşündüğüm için yarışmaya katılmaya karar verdim.

KAZANMAM SÜRPRİZDİ

Yarışmayı kazanacağınızı düşünüyor muydunuz?
Kazanmayı hiç düşünmedim. Hayatta her şey olabilir. Kazandığım için tabii ki çok mutluyum. İnsanların bana yaklaşımı çok güzel. Sokakta beni görenlerin tavırları beni çok mutlu ediyor. Kazanmam sürpriz oldu. Yarışmaya giren tüm arkadaşlarım çok başarılıydı. Herkes gibi ben de Zeo'nun birinci olacağını düşünüyordum. Çünkü Zeo, çok başarılı ve yetenekli biri. Onunla düet yapmayı çok isterim. Çıkaracağım albümde inşallah onunla düet yaparım.

Albümünüzü ne zaman çıkaracaksınız?
Daha önce üç tane albüm çıkarmıştım. Şimdi Avrupa Müzik'ten bir single çıkaracağım. Ardından da bir albüm hazırlamayı planlıyorum.

'O Ses Türkiye'de Ebru Gündeş'in takımındaydınız. Ebru Hanım'ın size ne gibi katkıları oldu?
Ebru Gündeş, profesyonel bir isim. Ancak yarışmada onun insani yönünü de tanıdım. Bu camiada böyle birinin olmasına çok sevindim. Sanat camiasında çok insan tanıdım; özel ve sanat hayatlarında çok farklılar. Ancak Ebru Gündeş'in insanlığı; sanatında da, özel hayatında da görünüyor.

ÖZÜMDE TÜRK'ÜM

Bu yıl Eurovision'da ülkenizi temsil edeceksiniz. Yarışmaya nasıl hazırlanıyorsunuz?
'O Ses Türkiye' yarışmasından sonra Azerbaycan'dan teklif geldi. Yarışma beni çok yormuştu ama ülkemi Eurovision'da temsil etmek istedim. Böylece daha çok müziksevere ulaşacağımı düşünüyorum. Ayrıca bu yarışma bana Avrupa'nın kapılarını da açacak. Ben Azerbaycan'ı temsil etsem de Türkiye'yi de ettiğimi düşünüyorum. Çünkü özümde Türk'üm. Dolayısıyla gururla temsil edeceğim. Biliyorsunuz, yarışma 23 Mayıs'ta yapılacak. Yoğun bir çalışma tempom var; çok heyecanlıyım.

ARKADAŞINA GÖNDER
Eurovision bana Avrupa kapısını açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN