Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkler golfte yetenekli ama biraz sabırsızlar

Ramada Resort Kuşadası&Golf'ün İsveçli müdürü Fredrik Hansson: Türkler, golfte çok yetenekli. İlk kez oynayıp çok teknik atışlar yapanlar var ama biraz sabırsızlar

Giriş Tarihi: 22.5.2015
Türkler golfte yetenekli ama biraz sabırsızlar
Golf tutkunları, Kuşadası'nda yeni bir merkeze kavuştu. Özyer Group'a ait olan ve kısa süre önce açılan Ramada Resort Kuşadası&Golf; bölgenin profesyonellere yönelik tek golf oteli. 18 delikli şampiyona sahasına sahip olan tesisin müdürü Fredrik Hansson, Türkiye'de golfe bakışı anlattı:
Türkiye'de golf yaygınlaşsa da hak ettiği yerde değil. Tesisler, Antalya ve İstanbul'a yayılmış durumda. Tesis sayısı arttıkça hem daha geniş kitlelere ulaşma şansı artacak, hem de fiyatlar uygun olacak.
Aslında golf, sanıldığı gibi çok pahalı bir spor değil. İhtiyacınız olan tüm ekipmanları kiralayabiliyorsunuz. Golfe yeni başlayacak birinin hemen bir sopa seti ve profesyonel golf kıyafetleri almasına gerek yok. Kanvas bir pantolon, yakalı bir tişört, spor ayakkabılar ve kiralık bir setle golfe başlamak mümkün. 4.5 saat boyunca 750 dönüm bir arazinin sizin kullanımınıza bırakıldığını düşünürsek; golf oynama fiyatı, halı saha kirasıyla kıyaslanabilir.
Türkler, golfte çok yetenekli. Bazen ilk kez oynayanların arasında bile çok iyi teknik vuruşlar yapabilenler çıkıyor. Biz biraz sabırsızız ama... 'Biz' diyorum çünkü 18 yıldır Türkiye'de yaşıyorum. Türkler'i çok iyi tanıyorum. Dünyadaki golf oyuncuları kadar disiplinli değiliz.
Kuşadası'nda çocuklara ücretsiz golf dersleri veriyoruz. 700 çocuğu golfle tanıştırdık. Çocuklar, golfle tanışmalı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkler golfte yetenekli ama biraz sabırsızlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN