Artık şarkılar tek kıta, ikinci bölüm yazılmıyor

Giriş Tarihi: 23.5.2015
Artık şarkılar tek kıta, ikinci bölüm yazılmıyor

'İsmail' isimli şarkılarına çektikleri kliple müzik piyasasına dönen Grup Vitamin: Artık şarkı sözleri tek kıta; ikinci bölüme söz yazılmıyor, ilk sözü tekrarla gitsin. Vitamin'de böyle bir şey mümkün değil. Şarkının nakaratından başka yeri aynı olamaz

90'lı yılların efsanelerinden Grup Vitamin, 16 yıl sonra 'Endoplazmik Retikulüm' isimli bir albüm çıkardı. Ünlü şarkılara komik sözler yazarak parodi yapan Grup Vitamin, grubun lideri Gökhan Semiz'i 1998'de bir trafik kazasında kaybedince dağılmıştı. Selçuk Aksoy, Emrah Anul ve Tolga Sünter'den oluşan yeni grup, 'İsmail' isimli şarkıya klip çekti. Grup Vitamin elamanları haklarında merak edilenleri cevapladı...

Neden müziğe 16 yıl ara verdiniz?
TOLGA SÜNTER:
16 yıl ara verdik çünkü biz bir mizah grubuyuz ve Gökhan'ı kaybettikten sonra artık espri yapacak halimiz kalmamıştı. Bırakın şarkı yapmayı, birbirimize fıkra bile anlatamaz hale geldik.

Tekrar albüm yapmaya nasıl karar verdiniz? Albüm çalışması ne kadar sürdü?
SELÇUK AKSOY:
Yeniden albüm yapma fikri Tolga'dan çıktı. Bir gün bizi bir araya getirip "Grup Vitamin'i ve Gökhan'ı yaşatmak için tekrar albüm yapmamız gerek" dedi.
EMRAH ANUL: Grup Vitamin hayranları da internet sitesi açıp bize albüm yapma çağrısında bulundu. Biz de onlara söz verdik. Biraz gecikmeli de olsa sözümüzü yerine getirdik. Albüm çalışması altı yıl sürdü.

YENİ NESİLLER GÖKHAN'I TANIYACAK


'İsmail' isimli şarkınıza çektiğiniz ilk video klibinizi anlatır mısınız? Video klipteki mizansenler kimin fikriydi?
E.A.:
Üç ayrı yönetmenle görüştük. Hepsi birbirinden iyi yönetmenlerdi. Sonunda İrem Haykır ile çalışmaya karar verdik.
S.A.: Klibin içindeki mizansenlerin çoğunu Tolga yazdı. İrem Haykır da bunlara çok güzel ilaveler yaptı ve ortaya bu eğlenceli klip çıktı.

Albümünüz nasıl tepkiler aldı?
E.A.:
Tepkiler bizi çok mutlu ediyor. En hoşumuza giden yorum ise; Grup Vitamin'in tarzını bozmadığını ve aynı tadı aldıklarını söylemeleri. Tabii ki olumsuz eleştiriler de var ama çok az.
T.S.: Ayrıca yeni nesil de bu albüm sayesinde Gökhan Semiz'i tanıyacak. Çünkü şu anda Grup Vitamin'le ilgili bir şeyler yazan herkes mesajına Gökhan Semiz'e olan sevgilerini anlatan bir cümle mutlaka ekliyor. Amacımız da buydu zaten.
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık şarkılar tek kıta, ikinci bölüm yazılmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN