'Kayıp Köy'de esrarengiz olaylar

Farklı tarzı ve hikayesiyle dikkat çeken 'Helak: Kayıp Köy' gösterime girdi. Gizemli bir köye sığınan bir aileyi konu alan film, yerli korku yapımlarına yenilik getirmeyi hedefliyor

Giriş Tarihi: 23.5.2015
'Kayıp Köy'de esrarengiz olaylar
Soydan Soydaş, Ömer Güney ve Fırat Tanış'ın rol aldığı yeni korku filmi 'Helak: Kayıp Köy', 22 Mayıs'ta izleyiciyle buluştu. Türünün en dikkat çekici örneklerinden biri olmaya aday filmin çekimleri, Aksaray, Nevşehir ve Tuz Gölü çevresinde gerçekleştirildi. Yapımcılığını Bilal Kalyoncu'nun, yönetmenliğini Özgür Bakar'ın üstlendiği filmde; hırslarının esiri olmuş bir ailenin, işledikleri suçu gizlemek için kaçarken sığındıkları bir köyde başlarına gelen olaylar anlatılıyor.

İSLAMİ MOTİFLER
2014 yapımı 'Azazil' filminin de yönetmeni olan Özgür Bakar, kabir azabının metaforlaştırılarak anlatıldığı filmle ilgili şunları söylüyor: "Türk korku sinemasında cin temalı filmlere boğulduğumuz bu dönemde, kolaya kaçmak yerine değişik bir deneme yaptım. Arka planına İslami motifleri alsam da, filmin finaline hatanın ve doğrunun cezasız ya da ödülsüz kalmadığına dair inancımı, bir ölüm sonrası fantezisi kurarak sinemalaştırdım. Kendi kayıp köyümde kötüleri cezalandırdım."

ATMOSFER İZLEYİCİYİ GERECEK!
'Helak: Kayıp Köy'; gerilimli ve etkileyici atmosferiyle ön plana çıkıyor. Filmin yönetmeni Özgür Bakar, mekanlar ve kostümlerde toprak tonlarını kullanarak iç daraltıcı bir atmosfer yakalamayı amaçladığını söylüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kayıp Köy'de esrarengiz olaylar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN