Türkiye'nin en iyi haber sitesi

hakim karşısına çıktı

Giriş Tarihi: 5.6.2015 13:44 Güncelleme Tarihi: 5.6.2015 14:04
Şahan Gökbakar hakim karşısına çıktı

Ünlü komedyen , "Recep İvedik 4" filminden payına düşen 25 milyon lirayı alamadığı gerekçesiyle, dağıtım şirketi Tiglon ve iki factoring şirketi yöneticileri hakkında şikayetçi oldu. Şikayet üzerine açılan davanın ilk duruşmasına katılan Şahan Gökbakar, zarara uğradığını belirterek, sanıklardan şikayetçi oldu. Sanıklar ise suçlamaları reddetti.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, "Nitelikli dolandırıcılık" ve "Güveni kötüye kullanmak" suçlarından 3'er yıldan 14'er yıla kadar hapisleri istenen tutuksuz sanıklar Mustafa Şahan, Banu Torun, Nilgün Özlem Abalı ve Selim Efe Teoman hazır bulundu. Ünlü komedyen ve kardeşi Togan Gökbakar ise 'şikayetçi' sıfatıyla duruşmaya katıldı.

"TOPLANAN PARALAR ÖDENMEDİ, ZARARA UĞRADIK"

Şahan Gökbakar, "Filmi yaptıktan sonra dağıtım şirketi olarak Tiglon ile bir anlaşma yaptık. Bu anlaşmada Tiglon, filmin ülke çapında gösterimini gerçekleştirecek, elde edilecek hasılatı da kendi komisyonunu kestikten sonra bize ödeyecekti. Yine bu sözleşmemizde biz herhangi bir temlik işlemi (alacağın devri) yapılmaması konusunda sözleşmeye maddeler ekledik. Daha sonra 'Recep İvedik 4' gösterime girdikten sonra Şubat ayı itibariyle hasılatın toplanıp bize ödenmesi gerekmekteydi. Ancak bu gerçekleştirilmedi. Daha sonra öğrendik ki, biz Tiglon ile sözleşme yapmadan önce Tiglon iki ayrı şirket ile paranın toplanması konusunda anlaşma yapmış. Bu anlaşma sebebiyle toplanan paralar bize ödenmedi. Bu yüzden bir zarar uğradık. Sanıklardan şikayetçiyim" dedi.

"BİLEREK MAĞDURİYETE SEBEP OLDULAR"

Togan Gökbakar da, Tiglon ile sözleşme imzalayan diğer iki firmanın bu durumdan haberdar olmamasının mümkün olmadığını belirterek, "Bilerek bu mağduriyete sebebiyet vermişlerdir. Şikayetçiyim" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Şahan Gökbakar hakim karşısına çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN