Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birbirimize hem çok uzak hem de çok yakınız

Atilla Saral ve İnci Türkay, altı yıldır birlikte... Saral dört yıldır Kaz Dağları'nda, Türkay ise oğlu ile birlikte İstanbul'da yaşıyor. Şu sıralar bir reklam filminde boy gösteren ikili, ilişkilerini şöyle özetliyor: Hem uzak, hem yakınız birbirimize. Bireyiz, yapışık yaşayamayız. Birbirimize alan veriyoruz

Giriş Tarihi: 6.6.2015
Birbirimize hem çok uzak hem de çok yakınız
Bir dönemin en ünlü mankeni, şimdilerin oyuncusu Atilla Saral ile ekranın gülen yüzü İnci Türkay... Aşkları, altı yıl önce birlikte rol aldıkları bir tiyatro oyunu sırasında başladı. Saral, dört yıl önce Kaz Dağları'na yerleşti, Türkay ise oğlu Ali ile İstanbul'daki yaşamına devam ediyor. Sürekli birbirlerinin yanına gidip gelen çift, bu sayede ilişkilerini dinamik tuttuklarını söylüyor. İlk kez bir reklam filminde birlikte rol alan ikili GÜNAYDIN'a konuştu.

Birlikte kamera karşısına geçmeye nasıl ikna oldunuz?
İNCİ TÜRKAY:
Bu, birlikte rol aldığımız ikinci proje oldu. Gencay Gürün'ün tiyatrosunda tanışmıştık. Daha sonra birlikte hiçbir projeyi kabul etmedik ama bunu sevdik ve hatıra olsun istedik.
ATİLLA SARAL: Aslında evli bir çift de oynayabilirdi ama pek mutlu çift yok. Bizim de altı yılımız geçtiği için böyle bir teklifte bulundular.

Neden daha önce birlikte iş yapmaya sıcak bakmadınız?
İ.T.:
Göz önünde olmayan bir çiftiz. Atilla, Kaz Dağları'nda kendisine kurduğu dünyada yaşıyor. Ben de oğlumla ve kendimle çok meşgulüm. Hiçbir magazinel durumumuz yok. İlişkinin reklama dönüşmesi, bir şekilde tüketilip kullanılması sıcak baktığım şeyler değil. Ama bu reklam bize uygun düştü ve çok sevimli oldu.

Sevgilinizle oynamak avantajlı oldu mu?
A.S.:
İnci'yi hiç tanımamış olsaydım 'Nasıl biri?' diye düşünecektim. Isınma süreci zaman alıyor çünkü...
İ.T.: Tanıdığın insanla çalışmak çok rahat. Altı yıldır birlikteyiz, bir şey konuşmasa da onun ne yapacağını biliyorum.

Evlendiğinizi sananlar olmuş...
İ.T.:
Twitter'da benim için İnci Türkay Saral diye sayfa açmışlar. Biri 'Evlenmişler' yazıyor, diğerleri 'Yok, evlenmediler' diyor. Belki de evlenmişizdir bilemiyoruz. (Gülüyorlar)

Bundan sonra birlikte projelerde yer alacak mısınız?
A.S.:
Evde, işte, her yerde beraber olunca sıkılır insan. Çok ılımlı bakmıyorum ama güzel bir iş gelirse; sinema ve reklam olabilir.

Altı yıl nasıl geçti?
İ.T.:
Altı yıl çok hızlı geçti. Atilla'nın çok hızlı bir hayatı var zaten. Bense çocuğum ve köpeğimle evimde yaşıyorum. Atilla, Kuzey Ege aşığı; kurduğu bir tesis var orada. Çekimler biter bitmez gidiyor, oradan ayrı kalamıyor.

Ünlü bir çift olmanın dezavantajını hiç yaşadınız mı?
İ.T.:
Hayır, hiç yaşamadık. Etiler'de gezersen tabii ki çekerler.
A.S.: Muhabirlerin hepsi arkadaşlarım. Eski magazinciler de işe benimle birlikte başladı; onlar da şef, müdür oldular. Çektiklerinde 'Çekme!' falan demek bana komik geliyor. Görünmek istediğin yerlere gidersen çekiliyorsun. Ben Kaz Dağları'nda yaşıyorum. Nereye gidersem çekilirim, ne yaparsam manşet olurum; bunları hep biliyorum. Beni Peugeot 2000 model arabamla çektiler. 'Motordan indi Peugeot'ya bindi' yazmışlar. Benim de cipim, motosikletlerim vardı. Baktım ki bunlar boş işler, yatırım yapmak lazım; artık daha mantıklı şeyler yapıyorum.
İ.T.: Hepimiz insanız. Önce adam olalım. TV'ye çıkıp iki dizi çeviriyorsak ne olmuş? Soğuk kış gecelerinde kariyerin seni ısıtmıyor. Önemli olan hayatta mutlu, sevgi dolu, huzurlu olmak. Diğer şeyler suya yazı yazmak. 43 yaşındayım; ne şöhreti, ne de o takıntıları anlayamıyorum.

ATİLLA ÇOK KOMİK BİRİDİR


Hayat görüşünüz çok benzediği için bu kadar iyi bir çift oldunuz?
İ.T.
: Atilla ile ilk zamanlar yürüyüşe giderdik. Atilla'nın cebinden mamalar çıkardı. Aç köpekleri beslerdi. O hep doğaya dönüktü. Sessiz sakin yerleri sevmemiz, doğayla barışık olmamız, film seyretmeyi, kitap okumayı sevmemiz, kendi içimize dönük yaşamamız... Bir sürü ortak yanımız çıktı. Atilla çok komik biridir ayrıca. Soğuk, ağır abi gibi durur ama öyle değildir.

Peki ya evlilik?
A.S.:
Evlenirken kağıt üzerinde birliktelik başlıyor. Eş oluyorsun, sorumluluklar başlıyor; onlar beni boğar. Özgür olmak istiyorum.

Çocuk istemiyor musunuz?
A.S.:
Bilmiyorum; olsa da olur olmasa da... Ablamın çocukları var. Ali ile birlikteyiz. Eğer çocuğum olursa Ege'de büyütürüm. Buradaki tempoda çocuğa çocukluğunu yaşatacak zaman kalmıyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Birbirimize hem çok uzak hem de çok yakınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN