Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Beni rezil edecek mektupları kitap yaptım'

Giriş Tarihi: 14.6.2015
'Beni rezil edecek mektupları kitap yaptım'
Televizyoncu Can Tanrıyar, 2004 yılında kanserden ölen eşi Şafak Tanrıyar'ın kendisine yazdığı mektupları 'Yakarım Canını' isimli kitapta topladı. Kitapta; Tanrıyar'ın 15 yıl evli kaldığı ve iki oğlunun annesi olan Şafak Tanrıyar'ın eşine nefret kustuğu mektuplar ve günlük yazıları yer alıyor. Evliliği sırasında yaşadığı yasak ilişkilerle ilgili öz eleştiri yapan Can Tanrıyar, kitabını şöyle tanımlıyor: "Bu kitap, eşi görülmemiş bir kendi kendini yargılama vakasıdır. Bir insanın kendisine yazılmış çok ağır mektupları yayınlaması ve kendisini rezil edebilecek günlükleri bir kitapta yazabilmesi için ya delirmiş olması ya da..." Eşinin üzüntüsünden kanser olup vefat ettiğini dile getiren Tanrıyar, onun vasiyetini yerine getirerek bu kitabı yazmış. İşte kitapta yer alan ve Şafak Tanrıyar'ın kaleme aldığı mektuplardan en dikkat çekici bölümler:
Ellerimi tutup gözlerime bakmayı eksik ettin. O kadınlara sarıldığın gibi sarılmayı eksik ettin. Kafamı yukarı dikip 'Ben Can Tanrıyar'ın eşiyim' demeyi eksik ettin. Çocuklarıma babayı eksik ettin be!
Bu sana son yazışım olacak. Hayatıma çok şey kattın. Düşmanımı öğrendim. Yaşadıklarımı bir kalemde silip atmayı öğrendim. Nefreti öğrendim, acımasızlığı... Terbiyesizliği öğrendim. Binlerce kere teşekkürler.
Senden tiksinmek bile sana verilmiş, lütfedilmiş bir duygudur. Aileni bulmuşsun, keyfini çıkar. Maalesef çok ucuz bir evlilik, çok ucuz kadınların iki dudağının arasında yıkıldı...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Beni rezil edecek mektupları kitap yaptım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN