Şenlendirici ders versin

Giriş Tarihi: 11.7.2015
Şenlendirici ders versin
Grammy ödüllü bas gitarist Marcus Miller, geçtiğimiz perşembe akşamı Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde hayranlarıyla buluştu. İKSV tarafından düzenlenen 22. İstanbul Caz Festivali kapsamında sevenleriyle bir araya gelen Miller, konser öncesi Sabah'a şöyle konuştu:

TÜRK SEYİRCİ ÇOK ÖZEL
İstanbul'u çok seviyorum. İlk geldiğimde sürprizlerle dolu olduğunu anlamıştım, insanların caz dinlemesi ve konserime yoğun ilgi göstermesi beni şaşırtmıştı. İstanbul kendimi hep çok rahat hissettiğim bir şehir oldu. Burada daha önce de birçok proje sahneledim. Miles Davis'in ölümünün 20. yılında; Herbie Hancock ve Wayne Shorter'la sahneye çıkmıştık. Bu da benim için önemli ve özeldi.
2012 yılında 'The İstanbul Project' adıyla Burhan Öçal, Hüsnü Şenlendirici ve Okay Temiz ile verdiğimiz konser çok eğlenceli ve iyiydi. Birbirimize bu projeyi yakında tekrar yapmak için söz verdik. Ama herkesin işi vardı ve çok yoğundu. Umarım yine yaparız.
Hüsnü Şenlendirici'nin klarnet çalması beni büyülemişti, ondan ders almak istedim ama çok yoğundu. Ama hâlâ olabilir. Daha zamanımız var. Türkiye'de o kadar güzel adetler var ki, klarnet de bunlardan biri. Hüsnü'ye bu isteğimi tekrar söyleyeceğim. Umarım olur.
Türk seyircisi benim için çok özel. Müziğimi ruhlarında hissediyorlar ve çok tutkulular.
Gelecekle ilgili planımı soracak olursanız müziğe devam etmek, dünyayı gezerek insanlarla şarkılarımı paylaşmak istiyorum. Çünkü müziğin büyük bir güç olduğuna inanıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şenlendirici ders versin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN