Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günebakan

Giriş Tarihi: 12.7.2015
Günebakan

atv'nin yeni dizisi 'Günebakan'da çocukken birbirlerine aşık olan 'Rüzgar' ve 'Günce'yi; İsmail Ege Şaşmaz ve Sümeyra Koç canlandırıyor. Şaşmaz "İlişkideki denge; ruhların, kafaların uyuşması ile olur" derken, Koç "Gerçek bir aşk bitmez" yorumunu yapıyor

Gerçek aşk bitmez alevlenebilir

SÜMEYRA KOÇ
Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunusunuz. Oyunculuk serüveniniz nasıl başladı?
Oyunculuk serüvenim üniversitede oynadığım reklam filmleriyle başladı. Sonrasında oyunculuk atölyelerine ve çeşitli workshop'lara katıldım. 'Sana Bir Sır Vereceğim' dizisiyle de süreç başlamış oldu.
'Günebakan'da 'Günce' adlı genç bir kızı canlandırıyorsunuz. 'Günce' üniversite sonrasında kasabaya geri dönmek zorunda kalıyor. Bu duruma nasıl alışacak?
'Günce' moda tasarım bölümünü bitirmiş ve yazı hiç geçirmeyi düşünmediği Tekirdağ'da geçirmek durumunda kalıyor. Her ne kadar kısa bir süre için gittiğini düşünse de, onu büyük sürprizler bekliyor.
'Rüzgar' ve 'Günce' birbirlerinin çocukluk aşkı. 'Günce'nin yıllar sonra kasabaya geri dönmesiyle neler yaşanacak?
İkisi de birbirlerinin ilk aşkları. 'Rüzgar'ın hayatında aşık olduğu tek kız 'Günce'. 'Günce', seneler önce İstanbul'a gittiğinde 'Rüzgar'dan mektup alamayınca ilk kalp kırıklığını yaşıyor ve ona küsüyor. Ancak 'Rüzgar'ın 'Esra' ile nişanlandığını öğrendiğinde hissettikleri kendisine dahi sürpriz olacak.

KASABA HAYATINA YAKIN DEĞİLİM


'Rüzgar' tanıtımlarda 'Ben Günce defterini tamamen kapattım' diyor. Sizce gerçek aşk biter mi?
Aralarında yaşanan yanlış anlaşılmalardan dolayı 'Rüzgar' da dargın biraz Günce'ye. Gerçekten bir aşk varsa bitmeyebilir, yaşanan gerçekse tekrar alevlenebilir.
Dizinin senaristi Gani Müjde ile yolunuz nasıl kesişti?
Gani Bey ile yollarımız daha önce başka bir proje için de kesişmişti. Fakat birlikte yol almamız bu proje ile kısmet oldu.
Peki siz İstanbul'da büyümüş biri olarak kasaba hayatına uzak mısınız?
Kasaba hayatına çok yakın olduğum söylenemez. Ancak yazları biz de 'Günce' gibi, dayımların çiftlik evlerinin olduğu bir köye giderdik.

HIZLI DEĞİL, ADIM ADIM İLERLİYORUM

2013'ten sonra birçok projede yer aldınız. Kariyerinizde hızlı bir yükseliş olduğunu düşünüyor musunuz? Bir anda ve hızlı bir yükselişten ziyade ben adım adım, koşmadan, güzel bir süreç yaşadığımı düşünüyorum. n Sizce güzellik oyunculukta önem taşıyor mu? Güzellik insanlarda hayranlık uyandırabilir. Aslında bu doğuştan gelen bir kazanç olarak yorumlanabilir. Ancak ben düşüncelerle ve ahlaki değerlerle desteklenen güzelliklerle daha çok ilgiliyim...

İlişkiyi ayakta tutan içtenliktir


İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
Dizinin senaryosunu yazan Gani Müjde ile yolunuz nasıl kesişti?
Ajansım vasıtasıyla bana projenin senaryosu ulaştırıldı. 'Rüzgar'ı okuduğum zaman hikayesi ve onu canlandırma düşüncesi beni çok heyecanlandırdı.
'Rüzgar'ın 'Günce'ye duyduğu platonik bir aşk mı?
'Rüzgar' ve 'Günce'; en masum, en güzel duyguyu, ilk aşkı birbirlerinde bulmuşlar. Fakat hayat 'Günce'yi İstanbul'a sürüklemiş ve aralarındaki iletişim kopmuş. Her ne kadar hayatları farklı yönlere gitse de ilk aşk unutulmamış.
'Günce'nin kasabaya dönmesi 'Rüzgar'ı nasıl etkileyecek?
Büyüyen, genç bir adam olan 'Rüzgar', 'Günce'nin dönüşüyle birlikte tekrar çocukluğundaki masumluğu hatırlayacak ve aşka bakış açısı yeniden değişecek.
'Esra' ile nişanlanan 'Rüzgar'ın 'Günce'ye olan duyguları alevlenecek mi?
'Rüzgar'ın kendisini unutmaya zorladığı ve hatta artık unuttuğunu sandığı duyguları tam vazgeçtiği sırada yeniden alevlenecek. Gerçek aşklar asla bitmez, sadece üstünü kapatmaya ve yerini doldurmaya çalışırsınız.

KASABALARI SEVİYORUM


İlişkide sizce neler önemli?
Ben iki insan arasındaki sevginin, bağın içtenliğine inanırım. Karşınızdakine duyduğunuz içtenliktir ilişkiyi ayakta tutan. Mesela birinin üniversiteyi bitirmiş olması, diğerinin hiç üniversite okumamış olmasının önemi yok. İlişkide denge; kafaların, ruhların uyuşması ile olur, hayatın onlara sunduğu şartlar ile değil...
'Rüzgar', kasaba hayatını çok seviyor. Peki ya siz?
Küçük bir yerde büyümüş biri olarak kasaba yaşantısını seviyorum. Büyük şehirlerde insanlar komşularını tanımaz, yolda yüzlerine bile bakmazken, kasaba insanının başka bir sıcaklığı, samimiyeti oluyor.w

HAYAL KIRIKLIKLARIM OLDU


Oyunculuk yapmak için Manisa'dan İstanbul'a gelmişsiniz. Hiç hayal kırıklığına uğradınız mı?
Herkes gibi benim de hayal kırıklıklarım oldu tabii, bundan sonra da olmayacak diye bir şey yok. Bence önemli olan yaşanan hayal kırıklıklarının sizi yolunuzdan alıkoymamasıdır, pes etmemenizdir. Ben de böyle yaşamaya çalışıyorum.
Tanınmak hayatınızda neleri değiştirdi?
Alışık olmadığım, değişik bir his bu tabii ama bundan rahatsızlık duymuyorum kesinlikle.
Yakışıklı olmanız ön plana çıkmanıza yardımcı oldu mu?
Bunun cevabını bilmiyorum gerçekten çünkü kendisini çok yakışıklı bulan biri değilim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günebakan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN