Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Leonardo DiCaprio'dan çevrecilere 15 milyon dolarlık bağış

Ünlü aktör, "Dünya'yı korumak için duyarsız kalmamalıyız" sloganıyla bağış yaparak gözünü kırpmadan 15 milyon dolar verdi.

Giriş Tarihi: 16.7.2015 17:31
Leonardo DiCaprio'dan çevrecilere 15 milyon dolarlık bağış
Ünlü aktör Leonardo DiCaprio, 'dünyayı korumak' için "Duyarsız kalmamalıyız" dedi. Çevreci gruplara 15 milyon doları gözünü kırpmadan bağışladı

KÜRESEL ISINMAYI ENGELLEMEK İÇİN

Hollywood'un en çok kazanan aktörlerinden Leonardo DiCaprio, lüks yaşantısı bir yana, çevre söz konusu olduğunda hiç düşünmeden harekete geçiyor. Ünlü oyuncunun kendi adına kurduğu DiCaprio Vakfı tüm hızıyla faaliyetlerini sürdürürken, küresel ısınmayı engellemek için çalışan dernek ve örgütlere 15 milyon dolarlık (yaklaşık 40 milyon lira) yüklü bir bağış yaptı.

"DAHA FAZLA DUYARSIZ KALAMAYIZ"


Amazon Watch, Save the Elephants, Tree People and the World Wildlife Fund derneklerinin de aralarında bulunduğu çevre organizasyonlarına bağış yapan aktör, "İlerlediğimiz şey gezegenimizin hızlı bir şekilde yıkılışı. Artık bunu durdurmak için daha fazla duyarsız kalamayız. Hepimiz bu gezegenden ve geleceğinden sorumluyuz." dedi. Yaşanabilir bir gezegen için uğraşmanın, yaşanamaz bir dünya için çalışmaktan daha az maliyetli olduğunu da söyleyen DiCaprio, vakfını da Titanic filminden elde ettiği gelirlerle 1998'de kurmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Leonardo DiCaprio'dan çevrecilere 15 milyon dolarlık bağış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN