Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Onu her zaman gülerek anıyoruz'

Giriş Tarihi: 11.8.2015
'Onu her zaman gülerek anıyoruz'

Usta tiyatrocu Nejat Uygur, yaşgününde 'Marko Paşa Müzikali'yle Açıkhava'da anıldı. Oğlu Süheyl Uygur, "Babam bize 'Çocuklar beni hep gülerek anın' derdi, biz de öyle yapıyoruz" dedi

Süheyl&Behzat Uygur Tiyatrosu, merhum Nejat Uygur'un uzun yıllar oynadığı 'Marko Paşa' oyununu yeni bir yorumla müzikal olarak seyirci ile buluşturdu. Süheyl-Behzat Uygur kardeşler, oyunu; babaları Nejat Uygur'un 9 Ağustos'taki doğum günü anısına, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahneledi. 'Marko Paşa Müzikali' perdelerini kapatmadan önce barkovizyondan merhum Nejat Uygur'un 1991 yılında, 42'nci yılını kutlarken söylediği sözleri ekrana getirildi. Uygur'un Açıkhava'yı hıncahınç dolduran sevenleri, "Dümbüllü Ödülü gibi pek çok ödül aldım. Ama en büyük ödülüm alkış oldu" sözlerinin ardından ayağa kalkarak ustayı bir kez daha alkışlayarak andılar. Bu konuşmanın ardından Nejat Uygur'un eşi Necla Uygur, sahnede gözyaşlarına hakim olamadı. Süheyl Uygur "Babam bize 'Çocuklar beni hep gülerek anın' derdi, biz de hep öyle yapıyoruz" dedi. 'Marko Paşa Müzikali'ni izleyenler arasında Emel Sayın, Cem Davran, Fatih Aksoy, Zafer Ergin, Nilgün Belgün ve Burak Kut gibi tanınmış isimler de vardı.

Behzat Uygur'un anısı güldürdü

Behzat Uygur sahnede annesi Necla Uygur'la babası Nejat Uygur'un bir anısını anlatarak seyirciyi güldürdü: "Babam ile annem bir baloya davetliymiş. Son anda aralarında bir kavga çıkmış ve annem baloya gitmekten vazgeçmiş; babam tek başına gitmiş. Gece geç saatte babam eve çok sarhoş gelmiş. Kapıyı çalmış, annem açmış. Annem babama tam söylenirken kapı birden çarpıp kapanmış. Babam içeride, annem dışarıda kalmış. Annem zile basmış, babam kapıyı açmış. Anneme 'Bu saatte nereden geliyorsun?' demiş."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Onu her zaman gülerek anıyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN