Herkesin sevgilisiysem ortada terslik vardır!

Giriş Tarihi: 15.8.2015
Herkesin sevgilisiysem ortada terslik vardır!

Robinson Crusoe ile Cuma' filminin başrol oyuncusu Serhat Kılıç: 100 kişinin 100'ü de sizi seviyorsa, ortada bir terslik vardır. Niye herkesin sevgilisi olayım? Ben oyuncuyum; beni çok sevmek zorunda değiller

'Seksenler' dizisinde 'Ergun Plak' karakterini canlandıran, Nuri Bilge Ceylan'ın filmi 'Kış Uykusu'nda rol alan Serhat Kılıç; 4 Eylül'de gösterime girecek olan 'Robinson Crusoe ile Cuma' filmiyle ilk kez bir komedi filminde boy gösteriyor Filmde 'Robinson Crusoe'yu canlandıran Kılıç'la filmi, çekimler için 45 gün kaldığı Küba'yı ve kariyerini konuştuk...

Bu filmde rol alma sebebiniz nedir?
'Robinson Crusoe' hepimizin bildiği bir klasik. Daniel Defoe'nun yazdığı, 101 kere filme çekilen ama her zaman her devirde geçerliği olan bir hikaye. Alt metni de kuvvetli. Bu klasiği çok eskiden okumuştum. L-Manyak'taki serinin yazarı ve çizeri Gürcan Yurt da bu klasikten etkilenmiş. 19 yıl boyunca bir karikatürü sürdürmek çok ciddi bir başarı. Ben o karikatürleri de takip ediyordum. Bunlar çok etkili oldu.

BÜYÜK BİR RİSK ALDIM

Sizi ikna etmekte zorlandılar mı?
Çok bir şey yapmadılar. 45 gün Küba'da kaldık, artık ne ödediler sen düşün... Şaka bir yana, karikatürün L-Manyak döneminden beri meraklısıydım. Bu bir konsept; bir karikatürün filme çekilmesini merak ediyordum ve nasıl olacağını görmek istedim.

Bir karikatürü sinema filmine dönüştürmek risk değil miydi?
Büyük risk aldım ama daha önce hiçbir şey yapmamış olsaydım yani 'Kış Uykusu'nu ve 'Veda'yı çekmemiş, 'Seksenler'de beş yıldır yer almasaydım, oynamazdım.

ARKADAŞINA GÖNDER
Herkesin sevgilisiysem ortada terslik vardır!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN