Şarkılarımda hikayelerimizi anlatıyorum

4 Eylül'de Harbiye Açıkhava'da bir konser vermeye hazırlanan Serkan Kaya, "Ben şarkılarımı yazarken mümkün olduğunca hepimizin hayatında yer alan hikayelerden oluşan konuları işliyorum" diyor

Giriş Tarihi: 27.8.2015
Şarkılarımda hikayelerimizi anlatıyorum
Bu yıl çıkardığı üçüncü albümü 'Gönül Bahçem'le adından söz ettiren Serkan Kaya, 4 Eylül'de Açıkhava'da bir konser vermeye hazırlanıyor. Kaya; sahnede 'Mesele', 'Kalakaldım', 'Sevemiyorum', 'Zor Bela' ve 'Aşk Ne Demek Bilen Var mı?' isimli arabesk türü şarkılarını seslendirecek. Kaya, albümü ve konseriyle konuştu.

ALBÜM, ÜÇ YIL SÜRDÜ


'Gönül Bahçem' isimli son albümünüz nasıl oluştu?
Yapım süreci üç yıl süren albümün çıkış şarkısı olan 'Kalakaldım', albüme son dakika giren şarkı oldu. Yaklaşık üç yıl boyunca bine yakın şarkı arasından seçilen 10 şarkı ve bu şarkılara yapılan iki versiyon ile birlikte 12 şarkılık bir albüm hazırladık. Sözü ve müziği bana ait olan birçok şarkının yanı sıra Gökhan Tepe, Arif Sağ, Altan Çetin ve Sezen Aksu gibi usta müzisyenlerden de aldığımız şarkılarla başarılı bir albüm çalışması yaptığımıza inanıyorum.

'Arabesk Gecesi' konseptiyle Türkiye'nin hemen hemen her yerinde konserler gerçekleştirdiniz. 'Arabesk Gecesi' konseptinin bu kadar başarılı olmasının sırrı nedir?
'Arabesk Gecesi' konsepti uzun yıllardır düşündüğüm bir projeydi. Ekibimle birlikte projeyi tamamladıktan sonra 2012 yılında konser etkinliklerine başladık. Zamanla Türkiye'nin her yerinde konser çalışmalarımızı gerçekleştirmemizin ardından projenin benzerlerini bile yapmaya başladılar. Fakat 'Arabesk Gecesi'; bizimle birlikte başladı, bizimle birlikte devam edecek. Bu konuyla ilgili birçok televizyon projesi gelmesine rağmen bu proje için aceleci davranmayıp doğru zamanı beklemeyi tercih ediyorum.

ARABESK SEVENE GÖRE...


Albümde yer alan her şarkınız sosyal medyada da ön planda. Bunun sebebi ne?
Ben şarkılarımı yazarken mümkün olduğunca hepimizin hayatında yer alan hikayelerden oluşan konuları işliyorum. Hepimizin hayatında takılıp durduğumuz konular üzerine yoğunlaştım. 'Mesele', 'Zor Bela', 'Sevemiyorum', 'Aşk Ne Demek Bilen Var mı?' ve 'Kalbim Senin Hâlâ' gibi yazdığım şarkılarımın hepsinin halka mal olmasının sebebi insanların kendi hayatlarından bir şeyler bulmasıdır.

Arabesk müzikle uğraşanların Harbiye Açıkhava'da konser vermesine çok alışık değiliz. Ancak siz 4 Eylül Cuma akşamı mekanda bir konser vereceksiniz. Geceyle ilgili ne anlatmak istersiniz?
Bu konser, Serkan Kaya'nın müzik sektöründeki ve hayatındaki 15 yıllık deneyimlerini bir arada sunan bir gece olacak. Türkiye'de ve dünyada bu müziğe ilgi duyan ve dinleyen herkes için hazırladığım bir müzikal dinleti olacak. Konserin A'dan Z'ye her şeyiyle yakından ilgileniyorum.

ARABESK, ÜLKEMİZDE YANLIŞ AKSETTİRİLİYOR

Arabesk tarzında müzik yapan biri olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?
İnsanların 'arabesk' müzik üzerine bildikleri birçok şey; ülkemizde yanlış aksettirildi. Önceden ülkemizin en popüler müzik türü olan arabesk müzik, bugün farklı şekillerde lanse ediliyor. Ben ve ekibim arabesk müziğin de diğer tüm müzik türleri gibi özellikleri olduğunu anlatmak istiyor ve arabesk müziği elimizden geldiğince tüm dünyaya tanıtacağımıza inanıyoruz. Tüm dinleyicilerimi, 4 Eylül Cuma akşamı Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda Serkan Kaya'ya ve arabesk müziğe dair yanlış bildiklerini düzeltmek için bekliyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şarkılarımda hikayelerimizi anlatıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN