Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlarla görünmem yasak

'Benim Ol' isimli şarkısıyla müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Edis: Oyunculuğa başlamamın sebebi harçlığımı çıkarabilmekti. Mis gibi oyunculuğumu da yaptım, müzik piyasasından insanlarla da tanıştım

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Kadınlarla görünmem yasak
Edis; aslında kendisi başlı başına bir proje, bir starda olması gereken tüm özelliklerle donatılmış vaziyette. Kendisini geliştirmeye de devam ediyor ve bunu çok iyi taşıyor. Genç popçu; 'Benim Ol' ve 'Olmamış mı?' isimli şarkılarıyla müzik listelerini salladı. Fotoğraf çekimi esnasında canlı canlı söylediği için sesinin gerçek olduğuna da inandım. Teknoloji hilesi falan yok; ne duyuyorsanız o. Bunun dışında beste yapıyor, dans ediyor. Konservatuvardan sonra Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde eğitimine devam etmiş. Yeni yetmeler gibi rüzgar nereden eserse oraya savrulmuyor ve kiminle çalışacağını çok iyi biliyor, kaliteden de taviz vermiyor. İşi zor, çünkü beklentiyi kendi yükseltti ama bence bu da rekabeti güçlendiriyor. Edis'le Edition Hotel'de buluştuk, hakkında merak edilenleri konuştuk...

Soner Sarıkabadayı, Kenan Doğulu, Ozan Çolakoğlu, Ayşe Hatun Önal, Nihat Odabaşı, Mithat Can Özer, Gülşen gibi isimlerin emeği var üzerinizde. Hayırdır, hangi lobiye mensupsunuz?
Hiçbiriyle önceden bir samimiyetim yoktu, hepsiyle sonradan tanıştım.

MÜZİKTE HÂLÂ EKSİĞİM

Şöhretler dünyası, yeni isimleri bu kadar kolay kabul etmez ama...
Farkındayım! Bunu her yerde söylüyorum, bendeki tamamıyla şans. Bu bir kimya meselesi. Tanıştığımız andan itibaren birbirimizi sevmemizle ve işimi beğenmeleriyle alakalı bir durum.

"Benim bir şarkım var, bunu dinler misiniz?" demek ve buna karşındaki insanları ikna etmek bile zorken, daha fazlasını başardın...
Her şeyden önce menajerimin referansı var, beni Şebnem Özberk keşfetti.

Oyunculuk da yapmışsınız. Hedefiniz bir şekilde ünlü olmak mıydı?
Hayır, oyunculuğu bir basamak olarak kullandım. Oyunculuk sayesinde menajerimle tanıştım.

Çalıştığınız kişiler müzikte otorite olmuş insanlar. Onların karşısına yolun başında çıkıp da 'Eksik kalır mıyım?' diye hissetmediniz mi?
Hissediyorum, hâlâ eksikliğini hissettiğim şeyler var. Ne olursa olsun tecrübesizim. Bazen Ozan Ağabey'e (Doğulu) aranjeyle ilgili derdimi anlatırken strese giriyorum; 'Bunu nasıl anlatsam acaba, acemi durur muyum?' diye düşünüyorum.

Şimdi kazanıyorsun ama o zaman bu değirmenin suyu neyle dönüyordu?
Tabii ki ailem vardı yanımda.

Aile sponsorluğunda bir kariyer o zaman.
Yok, hayır. Bu işlerin tamamen finansını sağlayan yapım şirketim.

BABAM ZENGİN DEĞİL

İlk günden beri mi?
Evet. Ailemle hiç alakası yok. Oyunculuğa başlamamın sebebi de harçlığımı çıkarabilmekti. Mis gibi oyunculuğumu da yaptım, müzik piyasasından insanlarla da tanıştım. İnternette gördüm, 'Bu çocuğu da ne desteklediler' ve 'Şu kişinin bilmem nesi' gibi yorumlar gördüm. Babamın zengin olduğunu sanıyorlar.

Zengin değil mi?
Hayır, babam zengin falan değil, yönetici. Bizim öyle büyük fabrikalarımız yok. Ailem ellerindekileri kendi çabalarıyla, eğitimleriyle bir şeyleri var etmişler.

Şu an sorumluluk günahıyla, sevabıyla sizin o zaman...
Kesinlikle. Eğer onlar bunun içinde olsalardı, annem başıma geleceklerden kendini sorumlu hissedecekti.

İlişkilerinizde rol yapıyor musunuz?
Hayır.

Peki, onların istediği gibi göründüğünüz olur mu?
Sanırım herkes bir noktada yapar bunu. Karşısındaki insanın halini, tavrını algılar; ona göre bir savunma mekanizması oluşturur. Ama şu role gireyim de bundan bunu alayım dediğim yok.

Soner Sarıkabadayı ile imzaladığınız sözleşmede özel hayatınızla ilgili kurallar var mı?
Var. Gece hayatında görünmemi çok istemiyorlar. Zaten çok fazla çıkmıyorum.

Belki sevgilinizin olmasını istemezler...
Hayır, bunu söyleyemezler. Şarkı yazıyorum ve beste yapıyorum; yani aşktan besleniyorum. Onlar da, "Sevgilin değilse, her kız arkadaşınla yan yana görünmemeye çalış" dediler, yani kadınlarla gece hayatında görünmem yasak. O yüzden dikkat ediyorum.

EGOLU İNSANLARA YAKLAŞMAM

Kendinizi iyi eğitmişsiniz; dans, oyunculuk, beste var. Müzikten anlıyorsunuz, sesiniz de güzel. Android gibi bütün özellikleri yüklemişler size. Biri de gelmiş prodüktör olarak basmış starta.
Bunları yaparken farkında değildim ama sonucunda bunlar bir bütünü oluşturdu.

Birini eksik yapsaydınız belki bu kadar popüler olmayabilirdiniz...
Hepsi birbiriyle bağlantılı. Annem "5-6 yaşında da seni bir yere götürdüğümde insanları etrafına topluyordun; ya dans ediyordun, ya da şarkı söylüyordun. O zaman korktuğumun başıma geleceğini anlamıştım" diyor.

Aşırı samimisiniz, suistimal edildiğiniz oluyor mu?
Yok. Çünkü sınırlarımı bilirim. Ayrıca çok egolu insanların yanına yaklaşmam. Çünkü egolu biri, sizdeki egoyu su yüzüne çıkarabilir. O yüzden onlara hiç bulaşmam.

Kariyerinizle ilgili planlarınıç nedir?
Uzun bir kariyer isterim. En büyük hayalim, dünya müziğinde bir yer edinmek. Yanlış anlamayın; dünya piyasasında değil, dünya müziğinde.

KIZ ARKADAŞIM YANIMDAYSA TEDBİRLİ OLURUM

Şu an hayatınızda biri var mı?
Yok. Bir yerden çıkarken gazetecileri görürsem ve yanımda bir kız arkadaşım varsa daha tedbirliyim; "Sen önden çık yanlış anlaşılabilir" diyorum. Ama sevgilim olsa yürür giderim. n Evlenmek isteseniz, şirketiniz buna nasıl tepki gösterir? Destek verirler herhalde. Ama şu an biriyle evlensem yanlış olabilir. Bir kurumun içindeyim, bu yüzden yanlış bir imaj oluşturabilirim. Ancak bizimkilere bunun şakasını yapabilirim. (Gülüyor)

HALK PLAJINA GİTTİM

Şöhretin avantajlı tarafını kullandınız mı?
Artık tanınıyorsunuz, paranız var... Şöhretin avantajını henüz görmedim. Ayrıca o kadar param da yok. Para basıp lüks arabalara binme, lüks villalarda oturma gibi bir isteğim de yok. Aynı çevrede yaşayıp gidiyorum. Hâlâ babamla yaşıyorum. Geçtiğimiz hafta Çeşme'deydim; denize girmek için sürekli halk plajına gittim.

BENİ JUSTİN TİMBERLAKE'E BENZETİRLER

Tarkan'dan sonra hem söyleyebilen, hem dans edebilen, hem de beste yapabilen biri gelmemişti. Ama bazı kişilerden de şunu duydum, 'Koreografili dans ediyor, neden serbest dans etmiyor?'
Mesela Tarkan'ın serbest bir stili vardır, ritme göre ayak uydurur... Dansçılarla ettiklerim koreografi, tek başıma ettiklerim serbest. Serbest bir dansım var ama dans hocam bazı sanatçılara benzetti.

Kime mesela?
Bazı hareketlerimi Justin Timberlake'e, bazı hareketlerimi Chris Brown'a benzetti. Kendime ait bir stilin oluşması da zamanla olacak bir şey.

Kalıpların dışına çıkacaksınız yani...
Tabii ki çıkacağım ama zamana bırakmak lazım. Ben serbest stilim olsun diye çalıştığımda serbest stilim olmayabilir. Çok üstüne düşünmemek lazım, o bir şekilde oturacak. Her sanatçının geçmişinde vardır. Mesela Michael Jackson'ın ilk çıktığı haliyle 10 sene sonraki hali farklı. Dansı çok çalışıyorum. çünkü işimin önemli bir parçası olacak. Beklentilerin farkındayım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlarla görünmem yasak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN