, Balat Ormanı’nda gerçekleşti

Türkiye’de pek çok ilke imza atan , Nilüfer Belediyesi tarafından 4-6 Eylül tarihleri arasında Balat Ormanı’nda düzenlendi. Üç günde toplam 50 bine yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapan , bağışla girilen ilk festival olmasının yanı sıra bir yerel yönetim tarafından desteklenen en büyük müzik organizasyonu olma özelliğini de taşıyor.

Giriş Tarihi: 7.9.2015 14:16
Nilüfer Müzik Festivali, Balat Ormanı’nda gerçekleşti
Nilüfer'i kültür-sanat kenti haline getiren Nilüfer Belediyesi, bu yıl ilkini gerçekleştirdiği ile ilklere imza attı. Organizasyonunu Motto PS'nin üstlendiği , Türkiye'nin bağışla girilen ilk festivali oldu. Toplamda 50 bine yakın ziyaretçiyi ağırlayan Nilüfer Müzik Festivali'nde elde edilen bağış gelirleri Tohum Kütüphanesi'ne bağışlanacak. 3 günde toplam 1200 kamp bağışı, 21.000 festival bağış sağlandı.
Festival aynı zamanda Bursa'nın ilk kamp alanlı festivali olma özelliğini de taşıyor.Birinci günün finalini Şebnem Ferah yaptı
Nilüfer Müzik Festivali'nin açılışını Türkiye'ye reggage müziği sevdiren Sattas yaptı. Cumartesi günü konserler Can Kazaz ile başlarken, ana sahnedeki Korhan Futacı ve Kara Orkestra da büyük ilgiyle karşılandı. İspanyol grup Che Sudaka ile coşanlar, Oi Va Voi ile müziğin tadına vardılar. İlk güne damga vuran, rock müziğin en iyi kadın vokallerinden ise sahne şovuyla izleyenleri coşturdu.MFÖ gönülleri fethetti
4 Eylül Cuma günü başlayan, Balat Ormanı'nda gerçekleşen festivalde 25 yerli ve yabancı grup sahne aldı. Festivalin ikinci gününde katılımcılarla buluşanlar arasında Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu, "nereden geldiğin önemli değil; senin dilin, benim dilim" sloganıyla dünya çapında beğeni toplayan Yemen Blues yer aldı. Gevende, caz rock ezgileriyle güne renk katarken, İsrailli Riff Cohen enerjisi ile Bursalıları büyüledi. Adamlar, Dubioza Kollektiv ve Yasemin Mori ile devam eden ikinci gün programında yer alan gönülleri fethetti.

Yerel yönetim tarafından desteklenen en büyük organizasyon

"Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel" sloganıyla gerçekleşen Nilüfer Müzik Festivali, Türkiye'de markalara bağımlı olmadan, yerel yönetimin desteğiyle gerçekleştirilen en büyük organizasyon olma özelliğini taşıyor. Festivalde kamp alanının ve iki sahnenin yanı sıra oyun alanları, okuma köşesi, gıda stantları, sağlık kabini birimleri de yer aldı. 100'ü gönüllü, 1500'e yakın profesyonel ekibin görev aldığı festivalde Nilüfer'deki kadın dernekleri işbirliğiyle kurulan stantlarda yerel lezzetler satışa sunuldu.

Üç günde toplam 50 bin ziyaretçiyi ağırlayan Nilüfer Müzik Festivali bundan böyle her yıl tekrarlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilüfer Müzik Festivali, Balat Ormanı’nda gerçekleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN