Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e ırkçılık suçlaması

Ünlü şarkıcı 'in Etiyopya'da çekilen klibinde hiç Afrikalı olmaması eleştiri konusu oldu. Swift, bu yüzden ırkçılıkla suçlandı.

Giriş Tarihi: 8.9.2015 09:53
Taylor Swift'e ırkçılık suçlaması

TAYLOR SWİFT'E IRKÇILIK SUÇLAMASI

Geçen hafta dağıtılan MTV Video Müzik Ödülleri'nin (VMA) dört ödülle yıldızı olan hakkında ırkçılık tartışması başladı. Lansmanını MTV gecesi yaptığı ve Etiyopya'da çekilen 'Wildest Dreams' klibinde hiç Afrikalı olmaması eleştiri konusu oldu. Swift, video klibinde beyaz kadrosuyla Avrupa'nın Afrika'daki koloni kültürünün adeta romantikleştirilmesi şeklinde.

ELEŞTİRİ YAĞMURUNA TUTULDU

"Son birkaç günün en hararetli tartışma konusu ise Taylor Swift'in lansmanını MTV gecesi yaptığı yeni videosu 'Wildest Dreams' üzerine. Neden mi? Yüksek dozda ırkçılık sebebiyle! Bir anda her kesimden eleştirilere maruz kalan yeni video, Afrika'daki koloni kültürü fantezisini canlandırıyor. 'Out of Africa' filminden referansla Etiyopya'da çekilen videoda tek bir siyahi, etnik insanın yer almaması günlerdir köşe yazılarına konu olmakta. 'Wildest Dreams' videosu tamamen beyaz kadrosuyla Avrupa 'nın Afrika'daki koloni kültürünün adeta romantikleştirilmesi şeklinde. Böylesine bir gaf ötesi hatayı, her hareketi planlı ve programlı gözüken fenomen pop-star Taylor'ın ve profesyonel ekibinin nasıl yaptığı da oldukça ilginç tabii! Bakalım Swift bu durumu nasıl lehine çevirecek, arkadaş grubuna veya turnesine Etiyopyalı siyahi caz müzisyenlerini her an ekleyebilir!"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taylor Swift'e ırkçılık suçlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN