Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Silahlar konuşacağına müzik konuşsun'

Uluslararası Klarnet Festivali'nin müzik direktörü Serkan Çağrı: Terör olayları yüzünden sadece sokak konserlerini iptal ettik. Silahlar konuşacağına müzik konuşsun

Giriş Tarihi: 11.9.2015
'Silahlar konuşacağına müzik konuşsun'
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Klarnet Festivali'nde Barış Manço anısına yapılacak Ustaya Saygı isimli gecenin tanıtımı önceki gün Malta Köşkü'nde yapıldı. Toplantıya; festivalin müzik direktörü Serkan Çağrı, Doğukan- Batıkan Manço kardeşler, Linet ve Mine Mucur katıldı. Çağrı, "Ustaya saygı gecesinde her yıl bu ülkenin her dönemine ilaç olmuş sanatçıları anıyoruz. Bu yıl da 2. Dünya Savaşı sonrası insanların barışa hasret kaldığı yıllarda doğmuş, adına da Barış denilmiş büyük bir sanatçı için toplandık. 17 Eylül'de Cemal Reşit Rey'de Barış Manço'yu anıyoruz" dedi. Ünlü sanatçı, festivalle ilgili şöyle konuştu: "Terör olayları yüzünden sadece sokak konserlerini iptal ettik. Onun dışında programımıza bağlı kalacağız. Silahlar konuşacağına müzik konuşsun."

'BABAMIN ŞARKILARI UCUZ'
Barış Manço'nun oğulları Doğukan ve Batıkan Manço ise birlikte katıldıkları basın toplantısında, festivalin eğlenceden çok barışı temsil ettiğini söyledi. Babalarının şarkılarının yaşamasını istediğini ve söylemek isteyen herkese şarkıları verdiklerini anlatan Doğukan Manço, "Şarkılar pahalı mı?" sorusuna şöyle yanıt verdi: "Ben bir Barış Manço şarkısını onun gibi okuyan görmedim. Yeter ki doğru ve güzel yapılsın. Telif kısmını biz takip etmiyoruz. Hayır, pahalı değil. Babamızla ticari konuların hiçbir zaman yan yana gelmesini sevmiyoruz. Babamın şarkıları piyasaya göre ucuz bile."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Silahlar konuşacağına müzik konuşsun'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN