Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Huzur denizi

11 aydır cezaevinde kalan , günlerini ibadetle geçiriyor. Huzuru namaz kılmakta bulduğunu söyleyen şarkıcı, her gün dua ettiğini belirtiyor...

Giriş Tarihi: 26.9.2015 10:53
Huzur denizi
Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 6 yıl 3 ay hapse mahkum edilen, 11 aydır cezaevinde olan şarkıcı , "Çok kırgınım adalete. Yeniden yargılanmak istiyorum" dedi. Hapishanede kendiyle baş başa kaldığını ve dine yöneldiğini söyleyen Seki, "Burası bir ibadethane. Burada kendin ve Allah'la baş başa kalıyorsun. Her gün zikirlerimi çekiyorum, namaz kılıyorum" dedi. Günde iki rekat şükür namazı kıldığını belirten şarkıcı, "Cezaevinde, başörtümle beni görünler çok şaşırdı. 'Neden şaşırıyorsunuz, şarkıcıyız diye bizim Allah inancımız yok mu zannettiniz' dedim. Şimdi artık alıştılar" şeklinde konuştu. 10 adım eninde, 21 adım boyundaki bir alanda kalan Seki, hapisteki bir gününü şöyle anlattı:

HAPİSTE GEÇEN BİR GÜN

"Sabah 8'de kalkıp avluda sayıma çıkıyoruz. Saat 9.00-9.30 gibi kahvaltıya oturuyoruz. Gelen gazeteleri hep beraber okuyoruz. Türk kahvemizi içiyoruz. Öğlen kütüphaneye gidiyorum. Burada kitap okumanın yanı sıra çeşitli kurslar da var. Gitar kursuna gidiyorum. Saat 18'de yine sayım var. 19.30'da kapılar kapanıyor."


ÇIKINCA ÇİMLERİ TOPRAĞI ÖPECEK

"Özgür kalınca gökyüzüne doğru çığlık çığlığa bağıracağım, avazım çıktığı kadar özgürlüğe haykıracağım. Sonra çimleri öpeceğim, burada toprağa, çime, gökyüzüne hasret insan."


GÜNAH KEÇİSİ

Bakırköy Kadın Cezaevi'nde günlerini ibadetle geçiren Deniz Seki, 2017 Haziran'ında serbest kalacağını söyledi. Neden cezaevine girdiğini bilmediğini belirten Seki, "Ben günah keçisi ilan edildim" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Huzur denizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN