Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ben Erdil'den daha komiğim

Karikatürist Erdil Yaşaroğlu ile altı yıldır evli olan Begüm Kütük, ilk tanıştıklarında eşine hayran olmadığını söylüyor. Eşinin kendisinden dokuz yaş büyük olduğunu sözlerine ekleyen Kütük, "Ama ben ondan daha komiğim" diyor

Giriş Tarihi: 4.10.2015
Ben Erdil'den daha komiğim
Güzel kadınlar fazla şımartılmaktan dolayı çoğu zaman mesafeli duruş sergilerler ama Begüm Kütük onlardan biri değil. Samimiyetinin yanı sıra muzip, eğlenceli, dobra ve bulunduğu yeri hazmetmiş genç ve başarılı bir aktris. Kariyerinin zirvesindeyken; 'Güzelim, şöhretliyim, param da var; aile olmaya ne gerek var? ' demeyip karikatürist Erdil Yaşaroğlu'yla evlendi. Hatta "Çekimler bittikten sonra eve geliyorum, yemek de yapıyorum, bulaşık makinesini de boşaltıyorum" diyerek ev hanımlığında da iddiasını konuşturuyor. Evlilikleri altıncı yılına giriyor ama çocuk yapmaya şimdilik pek niyetleri yok. Ben de; 'çocuk' fikri bilinçaltına iyice yerleşsin diye kendisiyle çocuk parkında buluştum...

Fransa'da medya ve iletişim okuduktan sonra Türkiye'de oyunculuk sektörüne giriş yapıyorsunuz. Biraz hikayenizden bahsedelim mi?
Medya ve iletişim okuduktan sonra ya kamera arkasında ya da kamera önünde olursun ama benimki biraz tesadüf oldu. Ancak oyunculuk eğitimim olmadan nasıl yaparım diye çok düşündüm.

ERDİL BENİ ÇITIRKEN BULDU

Aileniz bu sektöre girmenize ne dedi? Neticede bu sektörün marjinal tarafları da var...
Aile olarak kendi çocuğunun yetiştiriliş tarzına güveniyorsan, bence sorun yok. İzmir'de doğup büyüdüm ama İstanbul'a taşınırken, annem de benimle birlikte taşındı. Hatta evlenene kadar ailemle yaşadım. Beni tek bırakmadılar, bir eve çıkıp da bekar hayatı sürmedim. Çekimler kaçta başlar, kaçta biter diye annem kontrol ederdi. Oyunculuğa yeni başladığım zamanlarda kazandığım paraları aileme verirdim, onlar da bana harçlık verirdi.

İstanbul'a ve çevreye güvensizken bir anda da karikatürist Erdil Yaşaroğlu'yla evlendiniz...
Çıtırken buldu, küçükken kapattı beni Erdil. 25 yaşımda tanışmıştım; dört yıllık beraberlikten sonra evlendik, evleneli altı yıl oldu.

Nasıl oldu sizin tanışma faslı?
Üç kız, bir arkadaşımızın doğum gününe gitmiştik. Orada bir arkadaşım "Erdil'i tanıyor musunuz?" dedi. Biz de "Karikatürlerini çok seviyoruz" dedik.

Dürüst olun, sahiden takip eder miydiniz karikatürlerini?
Hayranı değildim ama bir arkadaşım çok seviyordu. Öyle olduğu için, "Tanışalım o zaman" dedik. Masaya geldi, sohbet etmeye başladık. Tuhaf ki, Erdil'le komşu çıktık. Aynı semtte oturup aynı restorana gidiyormuşuz ama hiç karşılaşmamışız.

Erdil Bey'in şov dünyasını çok iyi bilen biri olduğunu düşünüyorum ve oyuncudan eş seçmenin zorluklarını biliyordur...
O konuda haksızlık etmemek lazım; Erdil, zeki bir adam ve benden dokuz yaş büyük.

Doğum günü partisinden sonra nasıl devam etti görüşmeniz?
Doğum günü partisine o arabasız gelmiş, benim ise arabam vardı. Ayrılmak üzereyken, "Çok özür dilerim ama arabam yok, biz komşuysak beni de evime bırakabilir misin?" dedi. Ben de, "Tabii memnuniyetle" dedim ve arabaya bindik.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ben Erdil'den daha komiğim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN