Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Bir anne bebeğini her yerde emzirmeli

Çiçeği burnunda anne , Dünya Emzirme Haftası'na özel açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 6.10.2015 16:27
Derin Mermerci: Bir anne bebeğini her yerde emzirmeli

Temmuz ayında ikiz bebeklerini dünyaya getiren cemiyet hayatının ünlü isimlerinden , 1-7 Ekim 'Dünya Emzirme Haftası' kapsamında annelik deneyimlerini paylaştı.

"İNSANIN KENDİ ÇOCUKLARININ OLMASI BAMBAŞKA"

"Emzirmek kadının en doğal hakkı" diyen Mermerci annelik serüvenini katılımcılarla adım adım paylaştı. Mermerci, "Zaten anaç bir yapım vardı; arkadaşlarımın çocukları ya da yeğenlerimle her zaman çok iyi anlaşırdım. Ama kendi çocuklarının olması bambaşka bir şeymiş. Annelik gerçekten dünyanın en güzel duygusu" dedi.

"GECE AĞLADIKLARINDA KOŞARAK YANLARINA GİDİYORUM"

Anne olduktan sonra hayatının değiştiğini belirten Mermerci, çoğu zaman şikayet edilen gece ağlamalarından hiç mutsuz olmadığını söyledi: "Gece ağlama sesi duyduğumda koşarak yanlarına gidiyorum. Uykum bölünmüş, bölünmemiş hiç önemli değil."

"ARTIK HER ŞEYDE ONLARI DÜŞÜNÜYORUM"

Mermerci, aynı zamanda anneliğin ilk zamanlarında doğru beslenmenin de ne kadar önemli olduğunun altını çizdi: "Her zaman yediklerime özen gösterirdim ama artık her şeyde onları ve sağlıklarını düşünüyorum."

"BİR ANNE BEBEĞİNİ HER ORTAMDA EMZİRMELİ"

Mermerci, son zamanlarda birçok tartışmalara neden olan emzirme konusunda da "Emzirmek annelerin en doğal hakkı. Bir annenin bebeğini her ortamda her şekilde emzirebilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kadınlar bu konuda kesinlikle kararlı davranmalılar." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Derin Mermerci: Bir anne bebeğini her yerde emzirmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN