İlişki gözden uzak yaşanırsa uzun ömürlü olur

Ekranın genç yüzlerinden Yağmur Tanrısevsin, aşka bakışını anlattı: Bir ilişkinin, ne kadar gözden uzak yaşanırsa o kadar uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Ben de buna dikkat ediyorum. İçinde aşk olan her ilişkiye saygım sonsuz

Giriş Tarihi: 18.10.2015
İlişki gözden uzak yaşanırsa uzun ömürlü olur
Genç oyuncu Yağmur Tanrısevsin, kısa sürede ekranın aranan yüzleri arasına girdi. Geçtiğimiz yıl Kerem Bürsin ile yaşadığı ilişkiyle de gündeme gelen Tanrısevsin, bu sezon başrolünü oynayacağı dizi için saçlarını kısa kestirdi. Güzel oyuncu, Be Style dergisine oyunculuk serüveni ve özel hayatıyla ilgili açıklamalar yaptı...

Oyuncu olmaya ne zaman karar verdiniz?
Her şey ilkokul yıllarımda bir tiyatro oyununda rol almamla başladı. Üniversitede Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü'nü kazanınca Mersin'den İstanbul'a geldim. Oyunculuk hep hayallerimde vardı. Okulla beraber oyunculuk eğitimlerine yoğunlaştım. Oyunculuk uçsuz bucaksız bir yolculuk; daha gidecek çok yolum var.

İlk oynadığınız rol neydi?
'Adını Feriha Koydum' dizisinde 'Ece' karakterini canlandırmıştım. 'Ece'; 'Emir'-'Feriha' aşkını bozan, hatta 'Ece'yi sevenler ve sevmeyenler olarak dizi izleyicisini ikiye bölen bir karakterdi. İlk işim olduğu için çok özeldi.

SERAMİK PROJELERİM VAR


Dizi oyunculuğundan sonraki hayaliniz nedir?
Oyunculukla ilgili kendimi her gün geliştirirken aynı zamanda akademik eğitimini aldığım seramik alanında da güzel projelere imza atmak istiyorum. Birinci sıraya sinemayı yazmak isterim her oyuncu gibi. Bu fırsatları zamanı geldikçe değerlendirmek ve hep ileriye bakmak isterim. Hepsinin sonunda başarılı olmak en büyük hayalim.

İleride canlandırmak istediğiniz bir rol var mı?
Bugüne kadar hep farklı karakterleri oynamaya çalıştım. Tabii bu her zaman mümkün olamıyor. Çıktığım yolun zor olduğunu biliyorum. O yüzden çok çalışıp daha iyisini yapmak hedefim.

En beğendiğiniz oyuncu kim?
Haluk Bilginer'i çok başarılı buluyorum; Türk tiyatrosuna katkıları tartışılmaz. Belki de bu ülkede oyunculuk yapan herkesin idolüdür. Onunla aynı seti ya da sahneyi paylaşmak en büyük hayalim. Kim bilir, belki bir gün olur.

Özel hayatınızda neler yapıyorsunuz, günlük rutininiz nasıl?
Uzun zamandır bir seramik atölyemin olmasını istiyordum. Evimin bir köşesinde bu yaz atölye için alan yarattım. Onunla ilgili çalışmalar yapıyorum. Seramikle uğraşırken dinlendiğimi hissediyorum. Bunun dışında Suşi adında bir kedim var. Evde onunla vakit geçirmekten de çok keyif alıyorum.

ARKADAŞINA GÖNDER
İlişki gözden uzak yaşanırsa uzun ömürlü olur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN