Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anne olmanın yaşı yok

Son yılların en dikkat çeken trendlerinden biri 40'lı yaşlarda anne olmak. Ve elbette bu trendin öncüleri de pek çok konuda olduğu gibi Hollywood yıldızları. Harper's Bazaar Kids; 40'lı yaşlarında annelik duygusunu tadan dünyaca ünlü isimleri sayfalarına taşıdı

Giriş Tarihi: 22.10.2015
Anne olmanın yaşı yok
Nicole Kidman

Avustralyalı ünlü oyuncu Nicole Kidman da pek çok meslektaşı gibi geç yaşta anne olmayı tercih edenlerden. Yine kendisi gibi başarılı bir kariyere sahip olan Tom Cruise ile uzun yıllar süren evliliği süresince anne olmayı tercih etmeyen Kidman'ın ikinci eşi müzisyen Keith Urban ile olan evliliğinden iki kızı bulunuyor. Oscar ödüllü yıldız, kariyeri için uzun süre ertelediği annelik duygusunu ilk kızı Sunday Rose'yi dünyaya getirdiğinde tattı. Sunday Rose 2008 yılında dünyaya gözlerini açtığında annesi Kidman 41 yaşındaydı. Kidman'ın, ikinci kızı Faith Margaret ise taşıyıcı anne yöntemiyle 2010 yılında dünyaya geldi. Faith Margaret doğduğunda Kidman 43 yaşındaydı.

Salma Hayek


Bugüne dek hep başarılı yapımlarda yer alan Meksikalı aktris Salma Hayek de kızı Valentina Paloma'yı dünyaya getirdiğinde pek çok meslektaşı gibi 41 yaşındaydı. Anne olmak için yaşın önemli olmadığını düşünen Hayek, bugün 8 yaşında olan kızıyla kurduğu yakın anne-kız ilişkisiyle dikkat çekiyor. Doğum yaptıktan sonra mesleğine ara vermeyi düşünen güzel oyuncu, eşinin desteğiyle mesleğine geri döndüğünü belirtiyor. 49 yaşındaki Hayek, kariyerindeki başarıların sayısını artırırken ailesini de ihmal etmiyor. Kızı ve eşiyle birlikte zaman geçirmenin ona çok iyi geldiğini her fırsatta dile getiriyor.

Geena Davis


Anne olmanın yaşı olmadığının en güzel örneklerinden bir diğeri de Geena Davis. Thelma ve Louise filmindeki rolüyle hafızalarımıza kazınan ve aldığı Oscar ödülleriyle mesleğinde ne kadar başarılı olduğunu ispatlayan Davis, 47 yaşındayken dünyaya getirdiği ikiz bebekleriyle uzun süre gündemde yer aldı. İkiz oğullarına Kian William ve Kaiis Steven isimlerini veren ünlü oyuncunun Alizeh isminde bir kızı da bulunuyor. Başarılı oyuncu, kızı Alizeh'i ise 45 yaşındayken dünyaya getirmişti. Bugün 59 yaşında olan ünlü oyuncu, çocuklarıyla birlikte zaman geçirmekten keyif aldığını belirtiyor.

Marcia Cross


Tüm dünyada merakla izlenen Desperate Housewives dizisinin Bree Hodge'si Marcia Cross da geç yaşta anne olma trendinin öncülerinden. Özellikle başarılı televizyon yapımlarının aranılan ismi olan ve kızıl saçlarıyla akıllarda yer edinen Cross, 2006 yılında Tom Mahoney ile evlendikten bir yıl sonra tam 45 yaşındayken anne oldu. İkiz bebek sahibi olan Cross, kızlarına Savanah ve Eden isimlerini verdi. Ünlü oyuncu, ikiz kızlarıyla kurduğu yakın ilişkiyle dikkat çekiyor. Kızlarıyla birlikte sık sık objektiflere yakalanan Cross, kızları için kısa bir süre kariyerine de ara vermişti.

Madonna


Pop müziğin kraliçesi olarak gönüllerde taht kuran Madonna, sanatının yanı sıra özel hayatıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir isim. Asi bir ruha sahip olan ve bunu her fırsatta ispatlayan Madonna'nın annelik serüveni 38 yaşındayken başladı. Kızı Lourdes Maria Ciccone Leon'u 1996 yılında dünyaya getiren Madonna'nın oğlu Rocco ise 2000 yılında Madonna 42 yaşındayken dünyaya gözlerini açtı. Şu an 57 yaşında olan Madonna'nın kızı Lourdes 19, oğlu Rocco ise 15 yaşında. Yaşayan efsane olarak adlandırılan Madonna, çocuklarına katı kurallar koyan bir anne olduğu gerekçesiyle zaman zaman eleştirilere maruz kalıyor.

Halle Berry


İki çocuk annesi Halle Berry de anne olmak için bir süre bekleyenlerden. Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu, ilk çocuğu olan Nahla'yı 42 yaşındayken dünyaya getirmişti. Kızının doğumundan beş yıl sonra ise oğlu Maceo Robert Martinez'i kucağına aldı. Oğlu doğduğunda başarılı oyuncu 47 yaşındaydı. Berry'nin oğlunu dünyaya getirmesiyle birlikte geç yaşta anne olmanın sağlıklı olup olmadığı tartışmaları tekrar gündeme geldi. Ancak doğumdan sonra hem Berry, hem de oğlu oldukça sağlıklı görünüyordu. Bugün 49 yaşında olan Berry'nin kızı 7, oğlu ise henüz 2 yaşında.

Julianne Moore


Kızıl saçları, beyaz teni ve sıcak gülümsemesiyle hem erkeklerin, hem de kadınların hayranlık duyduğu bir isim Julianne Moore. Bugün 55 yaşında olan Oscar ödüllü başarılı oyuncu, çizdiği mutlu aile tablosuyla herkes tarafından takdir ediliyor. İki çocuk annesi olan Moore'un annelik serüveni Madonna'nınkiyle benzerlik gösteriyor. İlk çocuğunu dünyaya getirdiğinde 38 yaşında olan başarılı oyuncu, ikinci çocuğunu ise 42 yaşındayken dünyaya getirdi. Moore, anne olmanın tarifsiz bir mutluluk, fakat bir o kadar da zor bir iş olduğunu söylüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne olmanın yaşı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN