Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan olay yaratan kıyafetine yorum

, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde verilen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonundaki kıyafetiyle gündeme oturdu. Ünlü sanatçının sıra dışı kıyafeti, sosyal medyada çok konuşuldu. Bunun üzerine Diva, şu açıklamayı yaptı: Ben Ayşe, Fatma değilim, marjinal bir kadınım!

Giriş Tarihi: 31.10.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 31.10.2015 13:50
Bülent Ersoy'dan olay yaratan kıyafetine yorum

, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verilen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunun en dikkat ismi oldu. Ersoy'un kıyafeti, sosyal medyada da çok konuşuldu. En ilginç yorum ise Balıkesirliler tarafından geldi. Kentin kurtuluş günlerinde korteje katılan ve kendilerine "Tülütabak" adını veren gruptakiler de Ersoy'un kıyafeti için "Bizi kopyalamış" yorumunda bulundu.

Sanatçı, konuyla ilgili şunları söyledi: "Bu yazılıp çizilenlerin altında hazımsızlık var. Burada önemli olan Cumhuriyet Bayramı kutlamamız. Onu giymiş bunu giymişin bir önemi yok. Bir dahaki sene Allah bana ömür verirse, 93. kutlamada daha kuyruklusunu giyineceğim."

"MARJİNAL BİR KADINIM"

"Ben Ayşe, Fatma değilim, marjinal bir kadınım. Kimsenin ne dediğiyle ilgilenmiyorum. Çünkü kendimden eminim, ne yaptığımı ve ne giydiğimi biliyorum. Bu kıyafeti de resepsiyona uygun gördüm ve giyindim."

Balıkesir'de geleneksel olarak yapılan "Tülübak" gösterisi, milli mücadele döneminde tabakhane işçilerinin bu kıyafetlerle Yunan askerlerini kaçırdıkları rivayetinden ortaya çıktı.

Bülent Ersoy, Paris'te özel olarak hazırlattığı kıyafetiyle, dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones dizisindeki Jon Snow karakterine benzetildi.

Ersoy'un sıradışı kostümü, AROG filminde Zafer Algöz tarafından canlandırılan Karga karakterine de benzetildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülent Ersoy'dan olay yaratan kıyafetine yorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN