Yetimhanede yaşanan gerçeklere ışık tutuyoruz

Yetimhanede yaşayan kızların başından geçen olayları anlatan, atv'nin sevilen dizisi 'Kırgın Çiçekler'in beş genç oyuncusuyla konuştuk. Oyunculardan Aleyna Solaker, "Böyle bir hayatın bir yerlerde yaşandığını gözler önüne seriyoruz" diyor

Giriş Tarihi: 2.11.2015
Yetimhanede yaşanan gerçeklere ışık tutuyoruz
atv ekranlarında yayınlanan 'Kırgın Çiçekler' dizisinde yetimhanede geçen hayatlar, her hafta izleyiciyi ekran başına kilitliyor. Dizide yetimhanede kalan kızları ise Hazar Motan, Çağla Irmak, Gökçe Akyıldız, Biran Damla Yılmaz ve Aleyna Solaker canlandırıyor. Üvey baba tacizinden kaçan, ailesinin istemediği ya da yetim kalmış karakterlere can veren beş genç oyuncuyla bir araya geldik. Ekranların yeni yıldızları, 'Kırgın Çiçekler'i anlattı...

İŞİMİZİ SEVEREK YAPIYORUZ

Kızların yollarının yetimhanede kesişmesi size ne hissettirdi?
HAZAR MOTAN:
Sevgiyi, fedakarlığı, yaşamlarını alakasız yerlerde geçiren insanların birbirlerini sevip anlayabileceğini hissettirdi. Benim canlandırdığım 'Cemre' karakteri kızların arasına sonradan girdi. Yaşadığı değişimi, zorlukları üzerinden atmasına yardımcı olanlar da yetimhanedeki dert ortaklarıydı. O iyi yürekli kızlar, 'Cemre'nin yaşadığı travmayı atlatmasına yardımcı oldu.
ÇAĞLA IRMAK:
Hepsinin farklı hikayeleri olmasına rağmen acıları aynı... Bu benim farklı insanların ortak acıları paylaşabileceğini anlamamı sağladı.
GÖKÇE AKYILDIZ:
Bu dizide; bir araya gelmek zorunda kalan beş farklı kızın hikayesi var. Ama kesiştikleri noktalar aynı; yalnızlık, acı ve ayakta kalabilme savaşı... Bu da bana hayatta şükretmek için ne kadar çok nedenimin olduğunu gösteriyor.
BİRAN DAMLA YILMAZ: 'Eylül', yurda büyük bir acıyla geldi. Başta çekindi, alışmakta çok zorluk çekti. Fakat çok güzel bir aile oldular.
ALEYNA SOLAKER: 'Meral'in dizideki hayali belli ama beni etkilemedi desem yalan olur. Çok güzel ve etkileyici bir senaryo... Zaten bizi izleyenlerin ortak özelliği; diziyi sevmeleri, hikayeye bağlanmaları ve en önemlisi bizleri sevmeleri... İşimizi severek yapıyoruz.

İÇİNİZDEKİ UMUDU YİTİRMEYİN!

Peki, bu dizide sizi en çok etkileyen ne oldu?
H.M.:
'Cemre'nin ailesini gözlerinin önünde kaybedip daha önce hiç karşılaşmadığı zorluklarla tek başına kalması ve başta alay ettiği yetimhane kızların yardımıyla hayata tekrar tutunması...
Ç.I.: 'Kader'i canlandırırken istenmemenin ne olduğunu anladım. Düşünmek bile zorken oynamak beni çok etkiledi.
G.A.: Her şeye rağmen pes etmeden ayağa kalkmalı, çabalamalı ve ümit etmeyi hiç bırakmamalıyız.
B.D.Y.: Beni en çok etkileyen bu kızların bu yaşta bu kadar güzel bir şekilde hayata tutunmaları, ayakta kalabilmeleri ve birbirlerine destek olmaları oldu.
A.S.: Aslında bizi etkileyen bir konu yok, birçok konu var. Çünkü hepimizin hayatı bilinmezler içinde yürüyor. Sonumuzun ne olacağını da kimse bilmiyor. Hepimiz bir şekilde aile özlemi çekiyoruz ama sonumuzun ne olacağı belirsiz. Dizi bile olsa, bu hayatları gerçekte yaşayanlar olduğunu biliyoruz. En önemlisi onları daha iyi anlıyoruz.

Dizideki rollerinizle aynı hayatları yaşayan insanlara verdiğiniz mesaj nedir?
H.M.:
İçinizdeki umudu, sevgiyi ve inancı hiçbir zaman yitirmeyin.
Ç.I.: Her zorluğa karşı dostluklarıyla, birlikleriyle dik durabilirler.
G.A.: Asla umutlarını yitirmemeliler.

Yetimhanede büyümüş insanlardan mesajlar alıyor musunuz?
Ç.I.:
Aslında mesajlara bakmak konusunda zorlanıyorum ama sete gelen ve dizimizi izleyip onları anlattığımız için teşekkür eden arkadaşlarımız oluyor.
G.A.: Eski eşyalarını yetimhaneye bağışlamak isteyen seyircilerimiz var. Teşekkür ediyorlar. Bizim de yüzümüz gülüyor tabii ki.
B.D.Y.: Yaşananları çok iyi bir şekilde ekran başındaki insanlara yansıttığımız için teşekkür ettiklerini biliyorum.

Sizi, izlerken en çok hüzünlendiren sahne ne oldu?
H.M.:
Kendi karakterim 'Cemre'nin, anne ve babasının gözleri önünde öldüğünü görmesi...
Ç.I.: Aslında bir tane değil, birkaç tane söyleyebilirim. 'Cemre'nin cenaze ve 'Songül'ün bekaret muayenesi sahnesi... Eğer oynarken beni etkileyen sahneyi soruyorsanız; 'Sedat'ın her şeyi öğrendiği sahne.
G.A.: 'Cemre'nin annesi ve babasını gözlerinin önünde kaybetmesi...
B.D.Y.: Beni, birinci bölümdeki 'Eylül' ve 'Mesude' arasında yaşananların anlatıldığı sahne kadar etkileyen bir sahne şu ana kadar olmadı.
A.S.: 'Cemre'nin anne ve babasının öldüğü sahne hepimizi gerçekten etkiledi. O sahneyi, o anı unutmak mümkün değil. Ekran başında diziyi izleyenlerin de etkilendiğine eminim.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yetimhanede yaşanan gerçeklere ışık tutuyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN