Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halktan gelenler kazandı tepeden bakanlar kaybetti

TRT1'deki 'İyi Fikir' programının sunuculuğunu üstlenen türkücü Züleyha, Türkiye'nin 2023 hedeflerine inancının tam olduğunu söyledi: Ne mutlu ki, son seçimde halkın içinden gelen kazandı, kibirle tepeden bakanlar kaybetti. O kadar çok kişi, onlar için dua etti ki...

Giriş Tarihi: 7.11.2015
Halktan gelenler kazandı tepeden bakanlar kaybetti
Genç türkücü Züleyha, sahnedeki başarısını ekrana taşıdı. TRT1'de yayınlanan 'İyi Fikir' adlı programın sunuculuğunu devralan Züleyha, hafta içi dört gün izleyiciyle buluşuyor. Canlı yayınlanan programda türküler söyleyen, ev dekorasyonu, alışveriş, yemek ve sağlık gibi konuları işleyen genç türkücüyle konuştuk...

'İyi Fikir' programıyla hafta içi dört gün izleyiciyle buluşuyorsunuz. Sunuculuk nasıl bir deneyim?
Program üç yıldır devam ediyor. Bu yıl bayrağı ben devraldım. Çok sağlam bir ekiple yol alıyoruz. Bu aileye katılmaktan mutluyum. Programda; sağlık, moda, alışveriş, yemek, ev dekorasyonu ve din sohbetleri var. Kısacası hayata dair her şeyi ekrana taşıyoruz. Programı pazartesi günü Dr. Halit Yerebakan, salı-cuma günleri arası ise ben sunuyorum. Her gün farklı konular işliyoruz. Herkesin çok faydalı bilgiler edindiği bir program. Ben de programda birçok şey öğreniyorum ve bunları kendi hayatımda da uygulamaya çalışıyorum.

Daha önce programı takip ediyor muydunuz?
Sunuculuğunu üstlenmeden önce de programı izliyordum. Daha önce ağırlıklı olarak sohbet ediliyordu. Geçen yıl değişen formatı, bu yıl tamamen değiştirdik. İçine müzik kattık; şarkılar, türküler söylüyoruz. Canlı yayında seyirciyle sohbet etmek çok keyifli. İstek türküler oluyor, onları söylemeye çalışıyoruz. Anlayacağınız bu sene daha eğlenceli, daha coşkulu bir 'İyi Fikir' var ekranda. Seyirci de buna bayıldı.

REYTİNG SAVAŞI VAR

Kadın kuşağında ciddi bir rekabet var...
Kadın kuşağında reyting savaşı yaşanıyor. Programı çok severek ve eğlenerek yaptığımız için izleyiciden de çok güzel tepkiler alıyoruz. Her yaştan izleyiciye hitap ediyoruz. Hamdolsun reyting konusunda da seyircimiz bizi mahcup etmiyor.

Programda aşçıya yardım ediyorsunuz. Normalde de yemek yapıyor musunuz?
Kesinlikle yapıyorum. Arkadaşlarım çok iyi bilir; en meşhur yemeklerim ekşili ve kuru dolma, sarma, portakallı revani, aşure ve güllaç... Artık ustalaştım. Dolmacı diye bir yer açmak istiyorum.

ARKADAŞINA GÖNDER
Halktan gelenler kazandı tepeden bakanlar kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN