51. katta bir saray

Ali Ağaoğlu'nun hayat arkadaşı Petek Ertüre'nin, oğlu Ali Ege Ağaoğlu ile birlikte yaşadığı Ataşehir'deki bir rezidansın 51. katındaki dubleks penthouse, dekorasyonu ile zamandan bağımsız bir zevk ve birikimin eseri olarak öne çıkıyor. Neo-klasik tarzda dekore edilen dairede Barok ve Rokoko izlerine de rastlanıyor

Giriş Tarihi: 14.11.2015
51. katta bir saray
İnşaat sektörünün önde gelen işadamlarından Ali Ağaoğlu'nun hayat arkadaşı Petek Ertüre'nin, oğlu Ali Ege ile paylaştığı daire, İstanbul'un en yüksek binalarından olan Ataşehir'deki Andromeda Gold'un zirvesinde yer alıyor. Şamdan Plus dergisi, Petek Ertüre'nin eviyle ilgili detayları sayfalarına taşıdı... Dekorasyon ve sanatsal özgün uygulamalar anlamında yurt dışında da en iyilerden biri olarak gösterilen çatı katı, 51'inci katta bir dubleks penthouse. Yaklaşık 550 metrekarelik konutun tasarımı ve uygulaması, İç Mimar Sezen Ulubay tarafından gerçekleştirilmiş. Konutta yer alan tüm sabit ve hareketli mobilyalar, Ulubay tarafından tasarlanıp eve özel olarak üretilmiş.

KUSURSUZ BİR İŞÇİLİK
Ulubay, Ortadoğu'da yaşadığı yıllarda İslam ve Ortadoğu kültüründen etkilenmiş ama aldığı eğitim gereği klasik Batı üsluplarına da hakim bir tasarımcı. Çalışmalarında klasik ve neo-klasik tarzı benimsemesine karşın altın ya da gümüş varaklara, abartılı parlak baskın renkli kumaşlara nadiren rastlanıyor. Projelerinin en başarılı örneklerinden biri olan penthouse, eşsiz tasarım anlayışı ve kusursuz işçilikle gerçekleştirilen uygulamaları ile dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
51. katta bir saray
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN