Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatımı yazsam beş sinema filmi çıkar

'Evli ve Öfkeli' dizisinin 'Sevda'sı Gamze Topuz: Benim hayatımdan beş tane sinema filmi çıkar. Ya da 'Yaprak Dökümü' tadında üç sezonluk bir dizi olur

Giriş Tarihi: 15.11.2015
Hayatımı yazsam beş sinema filmi çıkar
atv'de yayınlanan 'Evli ve Öfkeli' dizisinde rol alan Gamze Topuz, 'Sevda Tepeli' adlı yaşam koçu ve ilişki uzmanını canlandırıyor. Rolü gereği evli bir adamla ilişki yaşayan ünlü oyuncu, özel hayatında da sıkıntılı günler geçiriyor. Bir yandan geçtiğimiz yıl evlendiği Ümit Kantarcılar'dan boşanmak için mahkemenin karar vermesini bekleyen Topuz, diğer yandan da sekiz aylık kızı Elis'le annelik heyecanı yaşıyor. Gamze Topuz, iş ve özel hayatıyla ilgili merak edilenleri anlattı...

İlişki uzmanı 'Sevda Tepeli' karakterini oynamak zor mu?
'Sevda Tepeli'; yaşam koçu ve ilişki uzmanı. Kadın erkek ilişkileri konusunda kitaplar yazmış, bu konuda otorite kabul edilen bir kadın. Bu karakteri çıkarmak benim için zor olmadı. Son iki senedir ben de reiki falan yaptığım için bu tür insanları tanıyorum. Çok fazla vücut dili kullanırlar, çok güzel akıl verirler ama bunları kendi hayatlarına uygulayamazlar. Karakterin altını öyle doldurdum.

'Sevda' evli bir adamla ilişki yaşıyor. 'Sevda'nın durumuyla karşılaşsanız, siz ne yaparsınız?
Onunla hiç empati kuramayacağım. 'Sevda' karısından boşanacağını söyleyen bir adamla birlikte. Ona inanıyor ve onu seviyor. 'Dilek'e herhangi bir kastı yok. Ben böyle bir şeyle karşılaşmak istemem tabii ki. Allah korusun hakikaten. Her iki kadın için de korkunç bir şey.

DİZİNİN TUTACAĞINI HİSSETMİŞTİM

Dizinin bu kadar beğenileceğini tahmin etmiş miydiniz?
Evet, içime doğmuştu. Hikayeyi ilk okuduğumda "Bu iş tutar" dedim. Sonra kadroya baktım. Bu kadınlar yan yana çok güzel olmuş diye düşündüm. Başlarken dizinin tutacağını hissetmiştim.

Dizide dört kadın başrol ve bir de kadın yönetmen var. Bu kadar kadının bir arada olduğu yerde çatışma olmuyor mu? Aranız nasıl diğer kadınlarla?
Normalde kadının çok olduğu yerde bir sorun çıkar diye düşünürdüm ama hiç öyle bir şey olmadı. Diğer arkadaşlarla aramız gayet iyi. Dünya tatlısı insanlar. Böyle işlerde zaten problem çıkaran kişiler olmazsa ve iyi bir uyum yakalanırsa, iş iyi gider. Şu an o samimiyet seyirciye geçiyor.

'Sevda' karakterinin kitabı var. Siz de kitap yazmak ister misiniz?
Yok canım, çok zor. Değil kitap, mesaj bile yazamıyorum ben.

'Hayatımı yazsam roman olur' derler ya, o yüzden soruyorum...
Valla benim hayatımdan beş tane sinema filmi çıkar. Ya da 'Yaprak Dökümü' tadından üç sezonluk bir dizi olur.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatımı yazsam beş sinema filmi çıkar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN