Türkiye'nin en iyi haber sitesi

boşandı

23 Ağustos’ta Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde sessiz sedasız nikah masasına oturan ve , önceki gün fikir uyuşmazlığı gerekçesiyle tek celsede boşandı.

Giriş Tarihi: 19.11.2015 08:55 Güncelleme Tarihi: 19.11.2015 09:43
Halil Sezai boşandı
Evlilikleri üç ay sürdü

ile 'nın evliliği sadece üç ay sürdü. Nikahtan iki hafta sonra haklarında boşanacaklarına dair haberler çıkan ancak bu iddiaları reddeden çift, önceki gün Kartal Anadolu Adliyesi 12. Aile Mahkemesi'nde görülen duruşmayla yollarını ayırdı. Fikir uyuşmazlığı gerekçesiyle mahkemeye başvuran çift, anlaşmalı olarak tek celsede boşandı. Taraflar birbirlerinden herhangi bir tazminat ya da nafaka talebinde de bulunmadı.

Halil Sezai duruşmaya katılmadı

Duruşmaya davacı Zehra Kaya bizzat katılırken, Halil Sezai'yi avukatı Ahmet Gürel temsil etti. Çiftin ortak arkadaşı Şebnem Uygun ile Halil Sezai'nin şoförü Hakan Yalçın ise tanık olarak dinlendi. Zehra Kaya, mahkemede şöyle dedi: "16 aylık birlikteliğimiz vardı ve evlilik hep konuştuğumuz bir şeydi. Arkadaşlığımız sürecinde bazı problemler yaşadık, dönem dönem ayrıldığımız da oldu. Evlenince ilişkimizin düzeleceğini düşünmüştük ama istediğimiz gibi gitmedi. Fiilen evlilik birliğini tesis edemedik, her ikimiz de boşanmak istiyoruz. Evliliğin bu şekilde süreceğine inanmıyorum."Sürpriz evlilik gündemine bomba gibi düşmüştü

Aynı evde hiç yaşamadılar

Ağustosta çiftin nikah şahitliğini yapan, boşanma davasına ise tanık olarak katılan Şebnem Uygun, mahkemede "Taraflar 10'ar yıllık arkadaşım olur, hatta tanışmalarına ben vesile oldum. Evlenmeden önce arada bir tartıştıkları oluyordu. Aslında evlendikten sonra da evlilik birliğini kurmak istemediler, hemen hemen aynı evde hiç durmadılar. Bana göre bu evliliğin sürmesi mümkün değildir" dedi. Hakan Yalçın da beyanıyla Uygun'un sözlerini onayladı: "Davalıyı 2,5 yıldır yanında çalışmam sebebiyle tanırım. Şoförlüğünü yaptığım için araçtaki tartışmalara birebir şahit oluyordum. Evlendikten sonra aynı ev içinde ortak bir yaşantı kurmadılar, hep ayrı yaşadılar."

Kaynak: Hürriyet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halil Sezai boşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN