Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güçlü kadın olmayı annemden öğrendim

Giriş Tarihi: 21.11.2015
Güçlü kadın olmayı annemden öğrendim

Güçlü kadın imajıyla dikkat çeken Hadise: Özellikle ülkemizde hâlâ her gün kadın cinayetleri olduğu sürece ben bu duruşuma devam edeceğim. Güçlü kadın olmayı annemden öğrendim

Şarkıcı, jüri üyesi, reklam yıldızı... Çok yönlü bir sanatçı olan Hadise, son olarak Twist için yeni bir koleksiyona imza attı. Bugüne kadar hayallerini hep gerçekleştirdiğini söyleyen ünlü şarkıcı, Şamdan Plus dergisine hakkında merak edilenleri anlattı...

Müzik piyasasında arka arkaya hit'lere imza atıyorsunuz ve şarkılarınızda hep güçlü kadın imajınız ağır basıyor. Bu, özellikle yaptığınız bir seçim mi, yoksa tesadüfler mi sizi bu yöne götürdü?
Kesinlikle bilerek yaptığım bir seçim. Çünkü ezilmiş kadın karakteri yansıtmak istemiyorum. Özellikle ülkemizde hâlâ her gün kadın cinayetleri olduğu sürece ben bu duruşuma devam edeceğim. Güçlü kadın olmayı annemden öğrendim. Annem dört çocuğunu tek başına büyüttü. Annemle babam ayrıldığında ben 11 yaşındaydım ve annemin yaşadığı tüm zorlukları gördüm. Annem güçlü olup bizi elinden geldiği kadar mutlu etmeye çalıştı. Bu yüzden hep kadını güçlü gösteren şarkılar seçerim ve bu tavrım değişmeyecek.

BENİ MUTSUZ EDENLE İŞİM OLMAZ

Peki, gerçekten o şarkılardaki güçlü kadın mısınız?
Evet. Bazen ben de aldığım kararlarla ilgili gel-gitler yaşayabiliyorum ama güçlü kadın olmak demek, kalbini dinlemek demek. Hayatımda kendime yenik düştüğüm anlar tabii ki oldu ve olacaktır ama kimseye kendimi ezdirmem. Beni mutsuz edenle işim olmaz, hayatımdan çıkarırım.

Aileniz sizin için ne ifade ediyor?
Aile benim için her şey. Tabii ki her ailede olduğu gibi bizim de sorunlarımız, tartışmalarımız, yanlış anlaşılmalarımız olabiliyor ama günün sonunda bir gerçek var; kimse sizi aileniz kadar sevmez ve saymaz.

Hep 'Hayallerimin peşinden koşuyorum' diyorsunuz; hayallerinizde başka neler var?
Allah, hayal ettiklerimi birer birer yaşatıyor. Ona çok şükrediyorum. Hayallerimde bir müzikalde oynamak var. Bir film yapmak ve zamanı gelince her kadın gibi kendi yuvamı kurmak isterim.

Evliliğe ve anne olmaya ne kadar yakın hissediyorsunuz kendinizi?
Adam gibi adam çıkarsa karşıma, çok yakın bakarım. Evliliği ve anneliği bence yaş belirlemiyor. İki kişinin bir olup bir hayatı paylaşmak istemeleri belirliyor.

İDOLLERİM: MOSS VE LOPEZ

Stil ikonunuz var mı? Kimlerin stilini beğeniyorsunuz?
Stil ikonu olarak farklı kadınları beğeniyorum diyebilirim. Mesela Kate Moss'un salaş tarzına bayılıyorum. Daha maskülen bir tarzı var. Jennifer Lopez'in de seksi tarzına bayılıyorum.

Sahnedeki Hadise ile günlük yaşamdaki Hadise'nin farklı stilleri var mı?
Kesinlikle hiç alakamız yok. Çünkü sahnedeki Hadise; şarkılarını söylüyor, şovunu yapıyor. Orası benim şov dünyam. Özel hayatımda da moduma göre giyiniyorum. Bazı günler daha kadınsı, bazı günler daha spor; değişiyor...

Fiziğiniz, özellikle bacaklarınız çok beğeniliyor. Hangi sporları yapıyorsunuz formda kalmak için?
Koşmayı çok seviyorum. Eskiden yürürdüm, artık koşuyorum ve vücudumun her yeri çalışıyor.

KOLEKSİYONA BENİM TARZIMI YANSITTIK

Twist için koleksiyonu yaratma süreci nasıldı? Parçalara nasıl karar verdiniz?
Tasarımlara Twist ailesiyle birlikte karar verdik. Sonuçta ben tasarımcı değilim ve Twist ekibi müthiş bir ekip. Ama ne istediğimi ve neler giymek isteyip istemediğimi çok iyi biliyorum. Bundan dolayı istediğimiz parçaları ortaya çıkarmakta zorlanmadık. Öncelikle uzun uzun benim tarzımı konuştuk. Koleksiyon çalışmasına da, bu detayların hepsini masaya yatırarak başladık.

Stilist kardeşiniz Derya Açıkgöz de sürecin içinde miydi? Tasarımlara birlikte mi karar verdiniz?
Derya benimle sürekli çalıştığı için bu süreçte de yanımdaydı. Benim tarzımı çok iyi anladığı için onun yorumları benim için önemliydi.

İZLEYİCİ BENİ SEVMEZSE EKRANDA OLAMAM

Televizyonda çok beğeniliyorsunuz; sürekli kameranın önünde olmak nasıl bir duygu?
En önemli şey; seyircinin sizi seviyor olması. Onlar sevmese, ekranlarda olmam. Bu yüzden de çok mutluyum. Doğru ve size uygun bir projede olunca, her şeyden önce rahat edebiliyorsunuz; bu çok önemli.

Saçınız ve makyajınız konusunda çok cesursunuz, çok sık değişik tarzlar deniyorsunuz. Güvendiğiniz bir ekibiniz mi var, yoksa çok mu gözü karasınız?
Evet, bu konuda açıkçası çok fazla ön çalışma yapıyoruz. Müthiş bir ekibim var, Allah'a şükürler olsun. Ekiple birlikte aynı yolda yürüyebilmek, aynı vizyonu paylaşabilmek çok önemli. Yeni ve farklı şeyler denemeyi de çok severim ama tabii ki yakıştığı sürece.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güçlü kadın olmayı annemden öğrendim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN