Açığımı arayanın anasını ağlatırım

Giriş Tarihi: 22.11.2015
Açığımı arayanın anasını ağlatırım

atv'de yayınlanan 'Eve Dönüş' dizisinde pavyon şarkıcısı 'Cavidan'ı canlandıran Filiz Taçbaş: Beni hep istismar etmeye çalıştılar. Bir açığımı bulmaya çalışıyorlar ama onların anasını ağlatırım

Filiz Taçbaş'ı oynadığı ağırbaşlı rollerle tanıdık ama aslında içinde yaramaz bir çocuk var. 11 yıl 'Mahallenin Muhtarları' dizisinde 'Behiye Abla', yedi yıl da 'Arka Sokaklar' dizisinde Rıza Baba'nın eşi 'Ayla Öğretmen' rolüyle seyircinin karşısına çıkmıştı. Şimdi de atv'de yayınlanan 'Eve Dönüş' dizisinin kadrosuna pavyon şarkıcısı 'Cavidan' karakteriyle dahil oldu. Filiz Taçbaş ile Levent Tenis Kulübü'nde buluştuk; hem bir maç yapalım, hem de hakkında merak edilenleri konuşalım istedim.
atv'de yayınlanan 'Eve Dönüş' dizisinde pavyon şarkıcısı 'Cavidan'ı oynuyorsunuz. Diziye nasıl dahil oldunuz?
Senaryoyu okuyunca role aşık oldum. Bizzat yapım şirketinini arayıh "Role bayıldım ve bunu ben oynayacağım" dedim. Sonra gittiğim toplantıda "Şarkı söyleyebilir misiniz?" diye sordular. Başta şaşırdım ama "Yaparım" dedim. Benim telefonla arayıp rolü beğendimi söylemem çok hoşlarına gitmiş. Yarım saat konuştuktan sonra el sıkıştık. Ertesin gün disinin çekimlerine katıldım. Zaten uzun zamandır böyle bir rol bekliyordum.
Oyunculuk kariyerinizde ilk defa mı şarkı söylediniz?
Evet, ilk oldu. Şarkıcılık için kötü bir sesim var ama pavyon kadını olan 'Cavidan' karakterine cuk oturdu. Oynarken çok eğlendim.
Peki, hiç pavyona gitmiş miydiniz?
Pavyon ortamını filmlerde gördüm.
Hadi canım, hiç mi merak edip görmek istemediniz?
Yıllar önce Konya'da bir film çekerken ekipçe pavyona gitmiştik, enteresan bir yer.

ARKADAŞINA GÖNDER
Açığımı arayanın anasını ağlatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN