Kendimi var etmek için bir adama ihtiyacım yok

Giriş Tarihi: 25.11.2015
Kendimi var etmek için bir adama ihtiyacım yok

Son dönemlerde sunduğu yarışma programıyla ekranlara dönen Öykü Serter: Bir kadın olarak kendimi var etmek için bir adama ihtiyacım yok; ruhumu besleyecek ve büyütecek bir birliktelik hayal ediyorum

Ekranların başarılı sunucusu Öykü Serter, söylenenlerin aksine enerjisi yüksek, samimi ve çok eğlenceli bir kadın... Kendisiyle ilgili ön yargıların üstünde durmayan Serter, kimseye kendisini kanıtlama derdinde değil. Onun yarışı sadece kendisiyle... Öykü Serter, Şamdan Plus dergisine hakkında merak edilenleri anlattı:

Başarı bir paye


Ekranlardan ekranı unutacak kadar uzak kaldım diyebilirim; üç seneden çok daha uzun bir süre aslında... Maddi olarak küçüldüğüm, manevi olarak dirilmeye gayret ettiğim son derece özel ve 'iyi ki' dedirten kendimle baş başa geçirdiğim zamanlar...
Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Yarışım da yine ve hep kendimle. Başarının başkaları tarafından verilen bir paye olduğunu biliyorum. Bugün verilen yarın elinden alınabilir.
Sunuculuk sınırı çizilebilecek ya da tanımlanabilecek bir iş değil ki... Çok kişisel bir yolculuk; kişiye özgü bir tarz belirlemenin belki de en zor olduğu işlerden biri. Televizyon programlarının da diziler gibi türleri var; reality, bilgi yarışması gibi... Bunların hepsi de içeriklerine uygun ve farklı sunumlar gerektirir. 'Rising Star Türkiye' canlı yayınlanan bir müzik yarışmasıydı, dolayısıyla enerjisi yüksek bir işti. 'İşte Benim Stilim' ise bir reality formatı. 'Orada başka burada başkasın' eleştirisini sıklıkla aldığım için söylüyorum; takdir edersiniz ki, iki ayrı içerikli programın sunumunda benim sergilediğim farklı tavrı da sorgulamak abes olur. Teknik olarak özetleyeyim; birinde sunucu, diğerinde moderatörüm.
Beni soğuk ve otoriter buluyorlar. Olsun; seven de sağ olsun, sevmeyen de... Hayal kırıklıklarım, heyecanlarımı kendime saklıyor olmam buz gibi bir kadın olarak algılanmama neden oluyorsa eyvallah bence sorun yok. İşim gereği bir imajım var ve bunu ancak farklı işler yaparak değiştirebilirim.
'Kadın derin, adam yüzme bilmiyor' diye bir fotoğrafa denk geldim sosyal medyada. Özet bu! (Gülüyor). İnsanın özüne giden istikametin patikası bana göre aşk. Şunu biliyorum; bir kadın olarak kendimi var etmek için bir adama ihtiyacım yok; ruhumu besleyecek ve büyütecek bir birliktelik hayal ediyorum. Salma Hayek şöyle söylemiş: "Israrla benden daha delikanlı bir adamla tanışmayı bekliyorum."

Popülerliği beslemek beni çok yoruyor

Rol aldığım dizilerin hepsi kaliteli ve büyük bütçeli işlerdi ancak kısmet, uzun soluklu olamadılar. Her kısmetin geldiği zamanın bir sırrı olduğunu düşünüyorum. Belki de oyunculukla ilgili tecrübe ettiklerim, o sanatın bir neferi olup olamayacağımı görmem için yaşamam gerekenlerdi. Sunuculuğu tercih etmemin en önemli nedeni de en iyi bildiğim işi yapmak üzerine yoğunlaşmaktı. Bundan sonrasında ne gibi fırsatlar çıkar, değerlendirir miyim bilemiyorum. Televizyonda farklı bir alan ne olur diye kendime sorduğumda da büyük ihtimal kamera arkasında tecrübelerimi değerlendireceğim işler olur diye düşünüyorum. Ama evrenin senaryosu her zaman bizimkinden daha ilginçtir; bakalım bir sonraki bölümde karşıma neler çıkaracak...
Ne kadar popüler o kadar imkan; meselenin özü bu kadar basit. Popülerliği muhafaza etme ve besleme mesaisinde son derece başarısızım. Çünkü ruhum çok yoruluyor. İşim nedeniyle ekranda olduğum dönemlerde ister istemez görünür oluyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendimi var etmek için bir adama ihtiyacım yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN