Canlandırdığım 'Metin'in yerinde olmak istemezdim

'Evli ve Öfkeli' dizisinde karısını aldatan 'Metin' karakterini canlandıran Yunus Güner: Oyuncu herhangi bir rolü ele alırken, canlandıracağı karakteri eleştirmekten çok, anlama yolunu izlemelidir. 'Metin' telafisi zor bir hatanın sonuçlarını yaşıyor. Tabii ki 'Metin'in yerinde olmak istemezdim

Giriş Tarihi: 27.11.2015
Canlandırdığım 'Metin'in yerinde olmak istemezdim
Evli ve Öfkeli' dizisinde Yıldız Çağrı Atiksoy'un canlandırdığı 'Mine' karakterinin eşi 'Metin'i oynayan Yunus Güner, kendisiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı...

'Evli Ve Öfkeli' dizisinde eşini aldatan bir adamı canlandırıyorsunuz. Peki siz 'Metin'in yaşadıklarını nasıl açıklarsınız?
Oyuncu herhangi bir rolü ele alırken, canlandıracağı karakteri eleştirmekten çok, anlama yolunu izlemelidir. 'Metin' telafisi zor bir hatanın sonuçlarını yaşayan bir insan. Tabii ki yerinde olmak istemezdim.

'Metin'in, bir kadınla yaşadığı tek gecelik ilişki sonrasında çocuğu oluyor. Ancak eşinden de bir türlü vazgeçmiyor. Sizce bu durumun affedilir yanı var mı?
Affetmek konusu çokça kişilerin özel tercihidir. Biri için affedilebilir olan, bir diğer kişi için affedilmez olabilir. Ama tabii ki, 'Mine'nin karşı karşıya kaldığı durum; kolay kabul edilebilir bir şey değil. Ama 'Metin' de vazgeçmiyor. Karısını seviyor ve evliliğini kurtarmaya çalışıyor. Tabii ki kolay olmayacak.

ÇARESİZLİK İNSANA HER ŞEYİ YAPTIRIR

'Mine', yeni birileriyle yakınlaşmaya başlıyor. 'Metin' sizce içinde bulunduğu bu durumdan nasıl kurtulacak?
'Metin', gerçek anlamda köşeye sıkışmış durumda. Bu yüzden zaman zaman mantığı zorlayan hamleler yapıyor ama çaresizlik insana maalesef bunları yaptırır. Elindeki tüm imkanlarla savaşmaya devam edecek.

Siz böyle bir durumun içinde olsaydınız, nasıl bir çıkış yolu bulmaya çalışırdınız?
Benim Yunus olarak davranış biçimim, aslında pek önemli değil. Çünkü anlatılan 'Metin'in karakteri, hayatı ve ilişkileri... Ama ben böyle bir çaprazın içine düşmezdim.

Bir de 'Metin' eşini kandırıyor. Bunları çaresizlikten mi yapıyor?
Çaresizlik, insana bazen mantığı zorlayan şeyler yaptırabilir. Farklı durumlarda eminim hepimiz benzer şeyler yaşamışızdır.

BEĞENİLEN İŞLERİN TEK BİR NEDENİ YOK


'Evli ve Öfkeli', kadınların yaşadığı olayları biraz da komik yönleriyle mi ele alıyor?
Tabii, komedi unsurlarının da olduğu bir dizi. Bu yönü hem izleyiciyi eğlendirme ve rahatlatma açısından, hem de renkli ve çeşitli olması açısından bence çok isabetli.

Sizce izleyicinin bu hikayede dikkatini çeken ne oldu?
İyi şekillendirilmiş karakterler ve doğru bir hikaye örgüsü var. Dolu bir senaryo, tabii bunun yanında iyi oyuncular ve iyi bir kamera arkasıyla bütünleştiğinde seyirci için keyifli bir seyirlik doğuyor. Beğenilen işlerde tek bir sebep yoktur. Bana göre her başarı, kolektiftir.

ALDATMANIN HİÇBİRİ HOŞ KARŞILANMAMALI


Aldatma duygusunu erkek gözüyle nasıl açıklarsınız?
Aldatma, tabii ki hoş görülecek bir şey değil. Toplumda erkeğin aldatmasını hoş gören bir alışkanlık var. Ama bu görüş, bana doğru gelmiyor. Tek eşlilik iki tarafın da sorumluluğudur. Ama hayatta her şey var ve bazen genel geçer doğrular, özel koşullar altında esnemek zorunda kalabilir.

BEN YAŞAMADIM

Sizin başınızdan hiç benzer bir olay geçti mi?
Ben böyle bir şey yaşamadım. Ama tabii ki, 'utanç' yaşamışımdır. 'Metin'in hikayesindeki temel duygu da utanç bence. Hatasız kul olmuyor. Hepimiz hata yapıyoruz ama en azından tekrarlamamayı öğrenmek lazım galiba.

Günümüzde evlilikler artık bu hale mi dönüştü?
Genelleme yapmak doğru olmaz. Çok çeşitli ilişkiler yaşanıyor ve herkes kendi seçtiğini yaşamakta özgür. İki kişinin kabulü ve özeli ile ilgili eleştiri yapmak kimseye düşmez. Bence önemli olan açık ve dürüst olmaktır. Sonrası karşılıklı kabul veya yolları ayırmaktır. Tabii, evlilik söz konusu olduğunda bu kadar basit olamıyor sanırım. Bu konuyu ancak yaşayan bilir. Yaşamadan ahkam kesmek doğru olmaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canlandırdığım 'Metin'in yerinde olmak istemezdim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN