Sevgiye ihtiyacı hiç bitmiyor

K.O.A.H. ve demans hastalığı ile mücadele eden 'Hababam Sınıfı'nın 'Mahmut Hoca'sı Münir Özkul'un doktoru Nilüfer Şenbecerir, konuştu: Bedensel ihtiyaçları değişse de, sevgi ihtiyacı değişmiyor

Giriş Tarihi: 27.11.2015
Sevgiye ihtiyacı hiç bitmiyor
Türk sinemasının önemli filmlerinden 'Hababam Sınıfı' serisinin 'Mahmut Hoca'sı ve Yeşilçam'ın unutulmaz aktörlerinden Münir Özkul, uzun yıllardır K.O.A.H. ve demans hastalığı ile mücadele ediyor. Son dönemde sağlık durumunun ağırlaştığı, hatta vefat ettiğine dair yalan haberlerle gündeme gelen 90 yaşındaki Münir Özkul'un son durumunu yoğun bakımlardan sorumlu doktoru anestezi ve reanimasyon uzmanı Dr. Nilüfer Şenbecerir anlattı:

SABIR ŞART

Hem K.O.A.H., hem de demans hastalığının tedavisindeki en önemli faktör sevginin gücüdür. Bu iki hastalık da kişinin hareket ve hayat kapasitesini sınırlandırır. Başkalarının bakımına bağlı kılar. Tedavileri uzun ve meşakkatlidir. Hastanın, yakınlarının ve doktorlarının istekli, sabırlı ve gayretli olması gerekir.
Münir Bey ve eşi Umman Hanım ile dört yıl önce tanıştım. Evde küçük bir tiyatro sahnesi kurduk. Başrollerde Münir Özkul ve Umman Özkul vardı. Ben ise yönetmendim. Son sahnemiz 'Büyük Usta'nın hak ettiği gibi Oscar'lık olmalıydı. Diğer oyuncular ise bu yaşamda büyük emeği olan yardımcı sağlık personellerimiz oldu. Münir Özkul'u çok ama çok seven ailesi ve tüm dostlarıyla hâlâ sahnedeyiz.
Sevginin gücü ile sahnemiz ve perdemiz hep açık ve bu sahnenin perdesi kapanana kadar Münir Özkul için elimden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğim. Hepimizin 'Mahmut Hoca'sı Münir Özkul'un tedavisi dört yıldır solunum cihazına bağlı şekilde evde devam ediyor. Bizi ve nefes alıp vermeyi sevdiğini hissediyoruz. Bedensel ihtiyaçları değişse de, sevgi ihtiyacı hiç değişmiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgiye ihtiyacı hiç bitmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN