Savcılıktan 'na şöhret dersi

Giriş Tarihi: 8.12.2015 09:29 Güncelleme Tarihi: 8.12.2015 15:49
Savcılıktan Davut Güloğlu'na şöhret dersi

Şarkıcı , bazı gazeteleri kendisini aşağıladıkları iddiasıyla şikâyet etti. "Tanınmış bir kişinin sert eleştirilere alışık olması gerekir" diyen savcılık soruşturmayı reddetti.

Sevgilisi 'a şiddet uyguladığı haberleri ile gündeme gelen şarkıcı , bu konuda çıkan haberlerde aşağılandığını iddia ederek savcılığa başvurdu. Ancak savcılık takipsizlik kararı verdi. Kararda, bu olayla ilgili Aile Mahkemesi'ne başvuran Pelin Subay'a koruma kararı çıktığı ve bu karar ile ilgili haber yapıldığı; haber içeriklerinde sadece mahkeme kararının ele alındığı belirtildi.

Davut Güloğlu'nun tanınmışlık düzeyi veya medyada yer alışları dikkate alınarak, içinde yer aldığı olayların haber yapılmasının hukuka aykırı kabul edilmesinin mümkün olmadığı belirtildi. Yine şöhret sahibi Güloğlu'nun diğer vatandaşlardan farklı olarak, toplumun gözü önünde bir hayat yaşadığından yaşam tarzı ve davranışları toplumda merak edildiği için basın tarafından kendisiyle ilgili haberler yapıldığı da kaydedildi.

Davut Güloğlu'nun, aşağılandığını iddia ettiği haberlerde herhangi bir aşağılanmanın söz konusu olmadığı da kaydedildi. Kararda, sadece tanınmış bir kişi olarak sanatçının daha sert tepkilere ve eleştirilere alışık olması gerektiği anlatıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcılıktan Davut Güloğlu'na şöhret dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN